1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Císař Palpatine proof
Zpět

Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Císař Palpatine proof

Cena (osvobozeno od DPH)
13 950 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84192-651


Ústředním motivem filmové ságy Star Wars je souboj světla a temnoty. Další zlatá pamětní mince z tematického cyklu je věnována té nejtemnější postavě ze všech – císaři Palpatinovi.

Sithští lordi jsou pravým opakem vznešených rytířů Jedi. Touží po neomezené moci a svou sílu čerpají ze strachu a nenávisti. Sith jménem Darth Sidious začal spřádat své zlověstné plány v době, kdy byl jeho řád považován za zničený a zapomenutý. Rozehrál politické divadlo nepředstavitelných rozměrů a obratnými machinacemi rozpoutal galaktickou obchodní válku, která záhy přerostla ve válku občanskou. Z nepříliš významného senátora z planety Naboo se Darth Sidious vystupující pod jménem Palpatine stal nejvyšším kancléřem galaktického Senátu. Nikdo ambiciózního politika nepodezříval z toho, že hraje na obě strany. Jako Darth Sidious tahal za nitky Separatistické konfederace a jako obětavý kancléř Palpatine stanul v čele Republiky. Jak válka nabírala na obrátkách, začal si pro sebe uzurpovat stále více pravomocí, a jakmile se naskytla příležitost, srazil na kolena obě znepřátelené frakce, zničil rytíře Jedi a prohlásil se císařem nového galaktického Impéria. Uplynula celá jedna generace, než se našel hrdina, který by dokázal ukončit jeho hrůzovládu…

Reverzní strana mince zachycuje císaře na vrcholu moci – obličej znetvořený temnou stranou Síly schovává pod kapucí pláště a z rukou mu šlehají blesky. Minci vydává ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., rok emise 2018 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (NZD). Reliéf oficiálně licencované ražby je kolektivním dílem výtvarného týmu Novozélandské mincovny.

Zlatá mince je uložena do dřevěného boxu, který ukrývá rafinovaný mechanismus pro její vystavení.
 

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
9999 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84192-651
Emisní náklad
1000 ks
Datum emise
září 2018
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue