1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Darth Maul proof
Zpět

Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Darth Maul proof

Cena (osvobozeno od DPH)
13 950 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84191-651


Jak název milované filmové ságy napovídá, Hvězdné války se neobejdou bez bitev a soubojů. Další zlatá pamětní mince ze sběratelského cyklu je věnována obávanému válečníkovi temné strany Síly – Darthu Maulovi.

Když se sithský temný pán Darth Sidious rozhodl ovládnout galaxii, nebyl na to sám. Jak praví stará legenda, Sithové jsou vždy dva – mistr a učedník. Zatímco Sidious ve stínech spřádal ambiciózní plány a tahal za politické nitky, vykonavatelem jeho vůle se stal Darth Maul. Mlčenlivý příslušník rasy Zabraků z planety Dathomir šířil děs a hrůzu už svým démonickým vzezřením. Kdo se ho přesto nezalekl, rychle pochopil, že udělal osudovou chybu. Jakmile Maul tasil světelný meč se dvěma břity, nikdo se mu nemohl rovnat. Poznal to i mistr Qui-Gon Jinn, jeden z nejváženějších rytířů řádu Jedi, kterému se duel se sithským učedníkem stal osudným. Maul se však ze svého triumfu nestihl radovat – Obi-Wan Kenobi svého mentora rychle pomstil. I když Sitha galaxie považovala za mrtvého, podařilo se mu přežít. Zmrzačený, pološílený a toužící po odplatě se rozhodl zničit každého, kdo mu ukřivdil – Jedie i Sithy.

Reverzní strana mince předkládá Dartha Maula v bojové póze – nechybí mu jeho ikonická zbraň ani charakteristické obličejové tetování. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – profil a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání mince 2018 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (NZD). Reliéf oficiálně licencované mince je dílem výtvarného kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do luxusní krabičky, která ji nejen ochrání, ale také elegantně vystaví.

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
9999 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84191-651
Emisní náklad
1000 ks
Datum emise
říjen 2018
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue