Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Jabba Hutt proof

Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Jabba Hutt proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2018
Emisní náklad
1000 ks
Cena
15 350 Kč
osvobozeno od DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Říká se, že příběh je jen tak dobrý jako jeho padouch. Hvězdné války jsou záporných postav plné a mezi ty nejoblíbenější patří Jabba Hutt, kterému náleží další zlatá mince ze sběratelského cyklu inspirovaného vesmírnou ságou.

Jabba je nejobávanějším členem rodinného klanu Huttů – stvoření podobných obrovským slimákům. Za své sídlo si zvolil pouštní planetu Tatooine, odkud kontroluje rozsáhlé zločinecké impérium. Pašování kontrabandu, obchod s otroky, pirátství, … – bezskrupulózní gangster se neštítí ničeho, co mu přinese zisk a s ním související moc. Přestože Jabba vládne ve Vnějších prstencích galaxie, jeho vliv sahá mnohem dále. Jedině on může udělit svolení k užívání hyperprostorových zásobovacích tras vedoucích jeho rozsáhlým teritoriem a jeho konexe mu umožnily prosperovat za časů Republiky, klonových válek i Impéria. Kdo se Jabbovi znelíbí, je ztracen. Huttská armáda lovců lidí podporovaná špionážní sítí pročeše každý kout galaxie, kořist dopadne a předhodí svému pánovi. Nemilosrdný Jabba pak rozhodne, jestli bude provinilec umučen ve sklepeních pouštního paláce, předhozen krvežíznivému rancorovi nebo svržen do jámy děsivého sarlacca, v jehož útrobách se bude zaživa rozkládat po tisíc let. Když bude mít Jabba dobrou náladu, možná vás jen uvrhne do otroctví. A jedna taková otrokyně možná Jabbu jednoho dne připraví o život…

Reverzní strana předkládá Jabbovu charakteristickou rozbředlou tvář s velkýma očima a ještě větší tlamou. Oficiálně licencovanou minci vydává ostrov Niue a její averzní strana nese jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., rok emise 2018 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (NZD). Reliéf je kolektivním dílem výtvarného týmu New Zealand Mint.

Zlatá mince je uložena do dřevěného boxu s rafinovaným mechanismem pro její vystavení.

 

Specifikace

Číslo
84173-651
Emitent
Niue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...