Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Jabba Hutt proof
Zpět

Zlatá investiční mince 1/4 Oz 25 NZD Star Wars Jabba Hutt proof

Cena (osvobozeno od DPH)
15 350 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84173-651


Hrdinové Star Wars

Říká se, že příběh je jen tak dobrý jako jeho padouch. Hvězdné války jsou záporných postav plné a mezi ty nejoblíbenější patří Jabba Hutt, kterému náleží další zlatá mince ze sběratelského cyklu inspirovaného vesmírnou ságou.

Jabba je nejobávanějším členem rodinného klanu Huttů – stvoření podobných obrovským slimákům. Za své sídlo si zvolil pouštní planetu Tatooine, odkud kontroluje rozsáhlé zločinecké impérium. Pašování kontrabandu, obchod s otroky, pirátství, … – bezskrupulózní gangster se neštítí ničeho, co mu přinese zisk a s ním související moc. Přestože Jabba vládne ve Vnějších prstencích galaxie, jeho vliv sahá mnohem dále. Jedině on může udělit svolení k užívání hyperprostorových zásobovacích tras vedoucích jeho rozsáhlým teritoriem a jeho konexe mu umožnily prosperovat za časů Republiky, klonových válek i Impéria. Kdo se Jabbovi znelíbí, je ztracen. Huttská armáda lovců lidí podporovaná špionážní sítí pročeše každý kout galaxie, kořist dopadne a předhodí svému pánovi. Nemilosrdný Jabba pak rozhodne, jestli bude provinilec umučen ve sklepeních pouštního paláce, předhozen krvežíznivému rancorovi nebo svržen do jámy děsivého sarlacca, v jehož útrobách se bude zaživa rozkládat po tisíc let. Když bude mít Jabba dobrou náladu, možná vás jen uvrhne do otroctví. A jedna taková otrokyně možná Jabbu jednoho dne připraví o život…

Reverzní strana předkládá Jabbovu charakteristickou rozbředlou tvář s velkýma očima a ještě větší tlamou. Oficiálně licencovanou minci vydává ostrov Niue a její averzní strana nese jeho nezbytné atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., rok emise 2018 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (NZD). Reliéf je kolektivním dílem výtvarného týmu New Zealand Mint.

Zlatá mince je uložena do dřevěného boxu s rafinovaným mechanismem pro její vystavení.

 

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84173-651
Emisní náklad
1000 ks
Datum emise
duben 2018
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue