Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars Chewbacca proof

Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars Chewbacca proof

Stav skladu
Skladem
Emisní náklad
1000 ks
Cena
15 350 Kč
osvobozeno od DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 11 513 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Hrdinové Star Wars

Každý správný fanoušek Hvězdných válek si jistě všiml, že když na konci čtvrté filmové epizody vesmírní hrdinové dostali medaile za chrabrost, na jednoho z nich se zapomnělo. Tuto chybu po dlouhých 40 letech napravuje zlatá pamětní mince, která patří legendárnímu Chewbaccovi.

Postava kopilota a nejlepšího přítele Hana Sola se zrodila v hlavě George Lucase, když řídil auto a zadíval se na sedadlo spolujezdce, kde seděl jeho pes. Chewbacca záhy dostal řadu charakteristik nejlepšího přítele člověka – je chlupatý, oddaný, a přestože nemluví lidskou řečí, se svými přáteli si za všech okolností rozumí. Dokonce i jeho jméno „Čůbaka“ vychází z ruského slova „sobaka“, tedy pes. Od zvířecí předlohy ho však autor odlišil pronikavou inteligencí, mimořádnými schopnostmi a tělesnými proporcemi. Propracovaný kostým, který byl vyroben z jačí vlny a mohéru, oblékl Peter Mayhew – herec s impozantní výškou 221 centimetrů. To jediné, co z něj mohou diváci spatřit, jsou jeho jasně modré oči. A charakteristické zvuky, které Chewbacca vydává? Ty jsou směsicí nahrávek rozličných zvířat – mrožů, lvů, velbloudů, medvědů, králíků, tygrů či jezevců.

Hlavním motivem reverzní strany mince je scéna ze čtvrté filmové epizody – Chewbacca střelbou z kuše kryje ústup spolubojovníků na palubu své lodi Millennium Falcon. Vydavatelem mince je ostrov Niue, jehož atributy se objevují na averzní straně mince: jméno a profil královny Alžběty II., rok vydání mince 2017 a nominální hodnota 25 DOLLARS (NZD). Výtvarná podoba licencované mince je dílem uměleckého kolektivu Novozélandské mincovny.

Každá mince je uložena do luxusní krabičky, která ji nejen ochrání, ale také elegantně vystaví.

Specifikace

Číslo
84136-651
Emitent
Niue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...