1. Eshop
  2. Mince světa
  3. Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars Obi-Van Kenobi proof
Zpět

Zlatá investiční mince 1/4 Oz Star Wars Obi-Van Kenobi proof

Cena (osvobozeno od DPH)
13 950 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
84118-651


Orientační výkupní cena 10 463 Kč

Hrdinové Star Wars

Další zlatá mince z vesmírného cyklu Star Wars představuje Obi-Wana Kenobiho, legendárního rytíře Jedi, jehož hrdinské činy ovlivnily osud celé jedné předaleké galaxie.

Už jako padawan mistra Qui-Gon Jinna byl Obi-Wan racionálním a pragmatickým rytířem, možná až příliš sebevědomým. Jeho sebejistota však byla doprovázena odpovídajícími schopnostmi, a tak mladý bojovník rychle stoupal v hierarchii svého řádu. Stal se nejen mistrem, ale také váženým členem Nejvyšší rady Jediů. Přestože měl zpočátku pochybnosti, na přání umírajícího mentora přijal za svého učně chlapce jménem Anakin Skywalker a jejich vztah brzy přerostl v bratrský. Klonové války však mezi ně vrazily klín, který Anakina dovedl až k temné straně Síly, a oba přátelé nakonec stanuli proti sobě. Obi-Wan byl přinucen svého bratra zničit a jako zlomený muž si pak za nový životní cíl zvolil ochranu malého Luka Skywalkera. Osud tomu chtěl, aby se mistr se svým žákem střetl ještě jednou – o mnoho let později na palubě Hvězdy smrti, kde obětavě položil svůj život. Jeho duch však přetrval a splynul se Silou, aby mohl pomoci naplnit Lukův osud.

Reverzní strana pamětní mince nese Obi-Wana Kenobiho v rytířském rouchu s taseným světelným mečem při jeho posledním duelu s Darthem Vaderem. Emitentem mince je ostrov Niue, a její averzní strana proto obsahuje jeho atributy: jméno a profil královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2016 a nominální hodnotu 25 DOLLARS (NZD). Výtvarnou podobu licencované mince zpracoval umělecký kolektiv Novozélandské mincovny.

Zlatá mince je uložena do dřevěného boxu s rafinovaným mechanismem pro její vystavení.

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Vroubkovaná
Číslo
84118-651
Emisní náklad
1000 ks
Balení
Dřevěná etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue