Zlatá investiční mince 1 g 10 Yuan Panda proof

Zlatá investiční mince 1 g 10 Yuan Panda proof

Stav skladu
Do 21 dnů
Cena
2 943 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 1 589 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Popis produktu

Čínské investiční mince vycházejí v řadě variant, což umožňuje jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů. Jednou z nich je zlatá mince o hmotnosti 1 g.

Mince Panda, které emituje Čínská lidová republika, patří k nejznámějším investičním ražbám. Jejich první emise se uskutečnila v roce 1982 a od té doby si získaly místo nejen v investičních portfoliích, ale také v numismatických sbírkách po celém světě. Klíčem k úspěchu mincí z Dálného východu je jejich design. Zatímco vzhled rakouských investičních mincí Wiener Philharmoniker nebo jihoafrických investičních mincí Krugerrand zůstává po desetiletí neměnný, Pandy přicházejí každý rok s něčím novým. Jak název mincí napovídá, jejich reverzní strana nese vyobrazení ikonického černobílého medvěda v nejrůznějších situacích – při jídle, při hře, s mládětem, … Averzní strana pak vždy předkládá vyobrazení pekingského Chrámu nebes.

Foto u produktu je pouze ilustrační, u této mince negarantujeme motiv a ročník emise. V případě Vašeho zájmu o určitý motiv nebo ročník nás prosím kontaktujte.
 

Specifikace

Číslo
84408-651
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999 / 1000
Váha
1 g
Průměr
10 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...