Zlatá investiční mince 15 g Yuan Panda proof

Cena (osvobozeno od DPH)
18 861 Kč
Stav skladu
Do 14 dnů
Číslo
84239-651


Čínské investiční mince vycházejí v řadě variant, což umožňuje jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů. Jednou z nich je zlatá mince o hmotnosti 15 g.

Mince Panda, které emituje Čínská lidová republika, patří k nejznámějším investičním ražbám. Jejich první emise se uskutečnila v roce 1982 a od té doby si získaly místo nejen v investičních portfoliích, ale také v numismatických sbírkách po celém světě. Klíčem k úspěchu mincí z Dálného východu je jejich design. Zatímco vzhled rakouských investičních mincí Wiener Philharmoniker nebo jihoafrických investičních mincí Krugerrand zůstává po desetiletí neměnný, Pandy přicházejí každý rok s něčím novým. Jak název mincí napovídá, jejich reverzní strana nese vyobrazení ikonického černobílého medvěda v nejrůznějších situacích – při jídle, při hře, s mládětem, … Averzní strana pak vždy předkládá vyobrazení pekingského Chrámu nebes.

V roce 2019 na minci s nominální hodnotou 200 yuanů najdete pandu, která chová medvídě. Mince proto poslouží nejen jako investice či přírůstek do sbírky, ale také jako hodnotný dárek k narození dítěte.

Poznámka: V roce 2016 přešla Čína na metrický systém a mince s hmotností 15 g nahradila půluncovou minci.

Materiál
Zlato
Váha
15 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
27 mm
Provedení
PROOF
Číslo
84239-651
Emisní náklad
Nelimitováno
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne