Zlatá investiční mince 15 g Yuan Panda proof

Zlatá investiční mince 15 g Yuan Panda proof

Stav skladu
Do 21 dnů
Cena
27 266 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 23 176 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Popis produktu

Čínské investiční mince vycházejí v řadě variant, což umožňuje jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků uložíte do drahých kovů. Jednou z nich je zlatá mince o hmotnosti 15 g.

Mince Panda, které emituje Čínská lidová republika, patří k nejznámějším investičním ražbám. Jejich první emise se uskutečnila v roce 1982 a od té doby si získaly místo nejen v investičních portfoliích, ale také v numismatických sbírkách po celém světě. Klíčem k úspěchu mincí z Dálného východu je jejich design. Zatímco vzhled rakouských investičních mincí Wiener Philharmoniker nebo jihoafrických investičních mincí Krugerrand zůstává po desetiletí neměnný, Pandy přicházejí každý rok s něčím novým. Jak název mincí napovídá, jejich reverzní strana nese vyobrazení ikonického černobílého medvěda v nejrůznějších situacích – při jídle, při hře, s mládětem, … Averzní strana pak vždy předkládá vyobrazení pekingského Chrámu nebes.

V roce 2019 na minci s nominální hodnotou 200 yuanů najdete pandu, která chová medvídě. Mince proto poslouží nejen jako investice či přírůstek do sbírky, ale také jako hodnotný dárek k narození dítěte.

Foto u produktu je pouze ilustrační, u této mince negarantujeme motiv a ročník emise. V případě Vašeho zájmu o určitý motiv nebo ročník nás prosím kontaktujte.

Poznámka: V roce 2016 přešla Čína na metrický systém a mince s hmotností 15 g nahradila půluncovou minci.

Specifikace

Číslo
84239-651
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999 / 1000
Váha
15 g
Průměr
27 mm
Česká mincovna
Loading...