Zlatá mince Brouk Pytlík proof

Zlatá mince Brouk Pytlík proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
únor 2019
Emisní náklad
300 ks
Cena
7 750 Kč
osvobozeno od DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Ferda Mravenec

Pětidílnou sběratelskou minisérii České mincovny, která vznikla u příležitosti 85. narozenin Ferdy Mravence, zahájila mince věnovaná samotnému oslavenci. Jako druhý se v ryzím zlatě představuje brouk Pytlík.

Z přírodovědeckého hlediska je Pytlík dřevokazným broukem. Vajíčko, ze kterého se vylíhl, snesla jeho maminka do stromu, z jehož dřeva pak tesař vyrobil zábradlí balkónu v kině Osvěta. Dětství (přesněji řečeno larvální stádium) proto Pytlík strávil sledováním nejrůznějších filmů, z nichž načerpal spoustu znalostí – bohužel povrchních a nepřesných. Jakmile dospěl, odletěl do světa, aby se o ně mohl podělit. Ferdu potkal, když se mravenec pokoušel zkrotit koníka a oslnit slečnu Berušku. Pytlík se jako znalec westernových filmů rozhodl, že ho naučí házet lasem jako opravdový kovboj. Způsobil při tom mnoho škod a zranění, ale s pracovitým mravencem se přesto spřátelili. Ferda měl na Pytlíka dobrý vliv – z chvastouna, který všude byl a všechno zná, se postupně stal sice nešikovný, ale nadšený pracant. Uplatnil se jako malíř, stavitel, a dokonce i jako učitel další generace malých broučků.

Veselý brouk Pytlík, který běží vstříc novým dobrodružstvím, vévodí reverzní straně mince medailérky Ireny Hradecké, DiS. Averzní strana pak předkládá nezbytné náležitosti ostrova Niue – jméno a profil královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) –, jehož licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že Pytlíkovu minci si můžete uložit do ilustrovaného sběratelského alba, které bylo součástí Ferdovy zlaté mince.
 

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75466-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
16 mm
Balení
Zlatá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...