Zlatá mince Čtyřlístek - Bobík proof

Zlatá mince Čtyřlístek - Bobík proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
duben 2020
Emisní náklad
300 ks

Čtyřlístek

Sběratelská minisérie České mincovny, která začala vycházet u příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku, se uzavírá. Na čtvrté zlaté minci se objevuje Bobík.

Prasátko Bobík je velký silák a ještě větší jedlík – nejraději má knedlíky, guláš, buchty, bábovku a Fifinčiny vyhlášené koláče. Mívá problémy s nadváhou, ale protože je náruživým sportovcem, s činkami v rukách přebytečná kila zase rychle shodí. Mlsání a posilování nejsou jeho jediné koníčky – rád hraje na kytaru a hlasitě zpívá, i když jeho hudební umění není pro každého… Co naopak nemá rád, je bezpráví. Když se někde děje nějaká nespravedlnost, rázem ji napraví a všechny viníky po právu potrestá – někdy vytasí své obávané pěsti, jindy stačí, aby se jen zle podíval…

Reliéf pamětní mince vytvořila na základě původních komiksových ilustrací medailérka Mária Filová, DiS. Reverzní strana předkládá Bobíka, který testuje jeden z Myšpulínových vynálezů – raketové kolečkové brusle. Kompozici reverzu dotváří ještě Bobíkův autogram. Averzní strana pak nese nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2020 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že součástí Myšpulínovy mince bylo sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní čtyřdílnou kolekci komiksových mincí.

 

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75641-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
16 mm
Balení
Zlatá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...