Zlatá mince Čtyřlístek - Fifinka proof

Zlatá mince Čtyřlístek - Fifinka proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
únor 2020
Emisní náklad
300 ks

Čtyřlístek

Sběratelská minisérie České mincovny, která začala vycházet u příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku, představuje svou třetí minci. V ryzím zlatě se objevuje Fifinka.

Fenka Fifinka
je jediná holka v jinak klučičí partě. Naštěstí je dokonalá hospodyňka, a tak si dokáže hravě poradit s výstřelky svých kamarádů – s chaosem, který způsobují Myšpulínovy vynálezy, s nepořádkem, který zůstává po Pinďových sportovních aktivitách, i s Bobíkovým věčně hladovým žaludkem. Svědomitě se stará o dům v Třeskoprskách a s citem pečuje o své nejbližší. Při všem tom vaření, uklízení, praní, šití a zahradničení ale nezapomíná dbát o svůj zevnějšek – bez ohledu na to, jestli se vypraví na nákup nebo do vesmíru, jí to vždycky sluší. Najde si i čas na své koníčky – ráda čte a ze všeho nejmilejší jsou jí pohádky…

Na reverzní straně mince, která je dílem medailérky Márie Filové, DiS., proto najdete Fifinku při jednom z jejích pohádkových dobrodružství. V přestrojení za čarodějku letí na koštěti a prchá před strašidelným duchem. Kompozici reverzu dotváří ještě Fifinčin úhledný podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2020 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že součástí Myšpulínovy mince bylo sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní čtyřdílnou kolekci komiksových mincí.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75639-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
16 mm
Balení
Zlatá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...