Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Pro investory
  3. Investiční zlato
  4. Zlatá mince Čtyřlístek - Fifinka proof
Zpět

Zlatá mince Čtyřlístek - Fifinka proof

Cena (osvobozeno od DPH)
7 520 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
75639-611
Sběratelská série


Čtyřlístek

Sběratelská minisérie České mincovny, která začala vycházet u příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku, představuje svou třetí minci. V ryzím zlatě se objevuje Fifinka.

Fenka Fifinka
je jediná holka v jinak klučičí partě. Naštěstí je dokonalá hospodyňka, a tak si dokáže hravě poradit s výstřelky svých kamarádů – s chaosem, který způsobují Myšpulínovy vynálezy, s nepořádkem, který zůstává po Pinďových sportovních aktivitách, i s Bobíkovým věčně hladovým žaludkem. Svědomitě se stará o dům v Třeskoprskách a s citem pečuje o své nejbližší. Při všem tom vaření, uklízení, praní, šití a zahradničení ale nezapomíná dbát o svůj zevnějšek – bez ohledu na to, jestli se vypraví na nákup nebo do vesmíru, jí to vždycky sluší. Najde si i čas na své koníčky – ráda čte a ze všeho nejmilejší jsou jí pohádky…

Na reverzní straně mince, která je dílem medailérky Márie Filové, DiS., proto najdete Fifinku při jednom z jejích pohádkových dobrodružství. V přestrojení za čarodějku letí na koštěti a prchá před strašidelným duchem. Kompozici reverzu dotváří ještě Fifinčin úhledný podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2020 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že součástí Myšpulínovy mince bylo sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní čtyřdílnou kolekci komiksových mincí.

Materiál
Zlato
Váha
3,11 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
16 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslo
75639-611
Emisní náklad
300 ks
Datum emise
únor 2020
Balení
Zlatá papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD