Zlatá mince Čtyřlístek - Myšpulín proof

Zlatá mince Čtyřlístek - Myšpulín proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2019
Emisní náklad
300 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Čtyřlístek

Kdo by neznal Čtyřlístek – čtveřici nerozlučných kamarádů z Třeskoprsk u rybníka Blaťáku pod hradem Bezzubem. Vždyť komiksové postavičky Jaroslava Němečka v příbězích Ljuby Štíplové a dalších autorů baví malé i velké čtenáře rovných 50 let. U příležitosti kulatého výročí Čtyřlístku vychází čtveřice zlatých mincí České mincovny a na první se objevuje Myšpulín.

Geniální kocour Myšpulín je nepřekonatelným vynálezcem a jeho inteligence z něj činí přirozeného vůdce Čtyřlístku. Jeho fantastické přístroje vyřeší spoustu problémů, do kterých se komiksoví hrdinové dostanou, ale stejné množství jich způsobí. Naštěstí je Myšpulín za všech okolností klidný, nic ho nevyvede z míry a vždy si ví rady. Zvídavou povahu zdědil po svých rodičích – tatínkovi, který byl lékárníkem a chemikem, a mamince, která ráda experimentovala v kuchyni. Prvním přístrojem, který malý Myšpulín zkonstruoval, bylo jednoduché rádio, ale postupně se propracoval k nejrůznějším počítačům, robotům i mezihvězdným korábům…

Reliéf pamětní mince vytvořila na základě původních komiksových ilustrací medailérka Mária Filová, DiS. Reverzní strana předkládá Myšpulína nesoucího obří zkumavku – soudě podle jisker, které z ní vyletují, půjde o jeden z jeho třaskavějších vynálezů. Kompozici reverzu dotváří ještě Myšpulínův úhledný podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2019 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nedílnou součástí Myšpulínovy mince je veselé sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci čtyř komiksových mincí s Myšpulínem, Pinďou, Fifinkou a Bobíkem.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75635-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
16 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...