Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Dárky
  3. Pro malé i velké sběratele
  4. Zlatá mince Čtyřlístek - Myšpulín proof
Zpět

Zlatá mince Čtyřlístek - Myšpulín proof

Cena (osvobozeno od DPH)
7 520 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
75635-611
Sběratelská série


Čtyřlístek

Kdo by neznal Čtyřlístek – čtveřici nerozlučných kamarádů z Třeskoprsk u rybníka Blaťáku pod hradem Bezzubem. Vždyť komiksové postavičky Jaroslava Němečka v příbězích Ljuby Štíplové a dalších autorů baví malé i velké čtenáře rovných 50 let. U příležitosti kulatého výročí Čtyřlístku vychází čtveřice zlatých mincí České mincovny a na první se objevuje Myšpulín.

Geniální kocour Myšpulín je nepřekonatelným vynálezcem a jeho inteligence z něj činí přirozeného vůdce Čtyřlístku. Jeho fantastické přístroje vyřeší spoustu problémů, do kterých se komiksoví hrdinové dostanou, ale stejné množství jich způsobí. Naštěstí je Myšpulín za všech okolností klidný, nic ho nevyvede z míry a vždy si ví rady. Zvídavou povahu zdědil po svých rodičích – tatínkovi, který byl lékárníkem a chemikem, a mamince, která ráda experimentovala v kuchyni. Prvním přístrojem, který malý Myšpulín zkonstruoval, bylo jednoduché rádio, ale postupně se propracoval k nejrůznějším počítačům, robotům i mezihvězdným korábům…

Reliéf pamětní mince vytvořila na základě původních komiksových ilustrací medailérka Mária Filová, DiS. Reverzní strana předkládá Myšpulína nesoucího obří zkumavku – soudě podle jisker, které z ní vyletují, půjde o jeden z jeho třaskavějších vynálezů. Kompozici reverzu dotváří ještě Myšpulínův úhledný podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) a rok emise 2019 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nedílnou součástí Myšpulínovy mince je veselé sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci čtyř komiksových mincí s Myšpulínem, Pinďou, Fifinkou a Bobíkem.

Materiál
Zlato
Váha
3,11 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
16 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslo
75635-611
Emisní náklad
300 ks
Datum emise
září 2019
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD