Zlatá mince Ferda a Beruška proof

Zlatá mince Ferda a Beruška proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2019
Emisní náklad
300 ks
Cena
7 750 Kč
osvobozeno od DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Ferda Mravenec

Třetí zlatá mince České mincovny z minisérie, která začala vycházet u příležitosti 85. narozenin Ferdy Mravence, představuje oslavence po boku Berušky.

Broučí slečna je velká kráska – má blond vlasy a dlouhé nohy – a také velká parádnice – vždycky má u sebe pudřenku se zrcátkem a módní baretku. Není divu, že se do ní Ferda zakoukal. Jindy rozumný a praktický mravenec se snažil dělat všechno pro to, aby si ho Beruška také oblíbila. Hned při jejich prvním setkání se proto nabídl, že pro ni postaví kočár a ochočí lučního koníka. Svůj slib sice po mnoha peripetiích splnil, ale opětování svých citů se nedočkal. Nafoukaná Beruška se neobtěžovala ani poděkovat, a když se k ní Ferda později přátelsky hlásil poplácáním po zádech, obvinila ho z napadení a nebohý mravenec skončil před soudem… Beruška je ale v každém příběhu Ondřeje Sekory trochu jiná a její vztah k Ferdovi se postupně mění – snaží se být hodná a Ferdovi dokonce několikrát pomůže z bryndy.

Na reverzní straně pamětní ražby najdete Ferdu a Berušku v tanečním objetí v podání medailérky Ireny Hradecké, DiS., která má s pohádkovými mincemi bohaté zkušenosti. Averzní strana pak nese jméno a portrét královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) – čili náležitosti ostrova Niue, který České mincovně propůjčuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí.

Minci s Ferdou a Beruškou si můžete uložit do sběratelského alba, které bylo součástí první Ferdovy mince.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75470-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
16 mm
Balení
Zlatá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...