Zlatá mince Slečna Beruška proof

Zlatá mince Slečna Beruška proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červen 2019
Emisní náklad
300 ks
Cena
7 750 Kč
osvobozeno od DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Ferda Mravenec

Slečna Beruška se již na zlaté minci České mincovny ze sběratelské minisérie objevila, a to ve společnosti Ferdy Mravence. Protože je marnivá, dostala ještě svou vlastní.

Jednotliví obyvatelé hmyzího mikrokosmu Ondřeje Sekory představují archetypy lidských osobností. Ferda je sice ochotný a praktický všeuměl, ale jakmile dojde na krásné ženy, rozum jde stranou. Stačí dlouhé nohy, boty na vysokém podpatku, blonďaté vlasy, módní baretka a špičatý nosánek (který Beruška nosí zásadně nahoru a nikdy ho nezapomene přepudrovat) a z Ferdy je rázem poslušný otrok. Bylo by hezké, kdyby broučí slečna mravencovu náklonnost opětovala, ale v podání spisovatele je prototypem povrchní, nevděčné a vypočítavé zlatokopky, která, jakmile dostane, co chce, neváhá svého nápadníka odkopnout a pošpinit… Nakonec se ale Ondřej Sekora rozhodl, že Berušku polepší – v dalších příbězích se snaží být hodná a Ferdovi dokonce několikrát pomůže.

Reverzní straně mince medailérky Ireny Hradecké, DiS., vévodí veselá Beruška, která se svůj úsměv snaží zakrýt dlaní. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a profil královny Alžběty II., rok emise 2019 a nominální hodnotu mince 5 DOLLARS (NZD) –, jehož licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že Beruščina mince má své místo ve sběratelském albu, které bylo součástí Ferdovy zlaté mince.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75468-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
3,11 g
Průměr
16 mm
Balení
Zlatá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...