Zlatá půluncová medaile L&S Július Satinský SK proof

Zlatá půluncová medaile L&S Július Satinský SK proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2023
Emisní náklad
100 ks
Cena
42 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

L&S

Pamětní medaile České mincovny vyražená z ryzího zlata připomíná Júlia Satinského, který byl legendou slovenské kultury.

Na jevišti porušovali všechna pravidla realistického divadla. Na televizních obrazovkách rozebírali banální životní situace až do absurdity. Scénky a skeče prokládali písničkami a improvizovanými vstupy. „Asi jsme se šťastně našli. Jeden křupan, venkovan, který hraje blbého – to jsem já –, a jeden solidní lord,“ nechal se slyšet Július Satinský, který po více než čtyřicet let tvořil nerozlučnou humoristickou dvojici s Milanem Lasicou. Oblíbený umělec s věčným úsměvem na tváři, kterou zdobil velkolepý knír, však slavil úspěchy také v sólové kariéře – jako glosátor, autor literatury pro dospělé i děti, dramatik, prozaik, fejetonista a filmový herec. Jeho život bohužel předčasně ukončila rakovina. „Rozhodl jsem se, že si po smrti vezmu do rakve mobil. Volající se dovolá na záznamník, kde budu stále mluvit já: Dovolali jste se na číslo 7700895. Nemusíte zanechávat vzkaz. Není nikdo, kdo by ho převzal. Momentálně jsem mrtvý,“ naposledy zavtipkoval…

Slovenský medailér Mgr. Art. Miroslav Hric, Art.D., věnoval averzní stranu medaile věrnému portrétu charismatického Júlia Satinského. Doplňkovým motivem, který najdete na averzní i reverzní straně medaile, jsou siluety hlav Júlia Satinského a Milana Lasici propojené jedním společným kloboukem. Texty na medaili uvádějí jméno JÚLIUS SATINSKÝ, ozdobné iniciály herců L&S a citát Milana Lasici „CESTU SME MALI SPOLOČNÚ, ALE NOHY MA BOLIA VLASTNÉ“.

Nenechte si ujít také další dvě zlaté medaile z volné trilogie. Kolekci si můžete uložit do dřevěné etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

U tohoto produktu je nastaveno maximální povolené množství na zákazníka 2 kusy.

Specifikace

Číslo
31826-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.
Autor reverzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
15,56 g
Průměr
28 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...