Zlatá půluncová medaile L&S Milan Lasica a Július Satinský SK proof

Zlatá půluncová medaile L&S Milan Lasica a Július Satinský SK proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
říjen 2022
Emisní náklad
100 ks
Cena
42 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

L&S

Milan Lasica a Július Satinský – to jsou dvě legendy slovenské kultury, které se objevují na společné pamětní medaili České mincovny vyražené z ryzího zlata.

Absurdní, dadaistický, ironický, nonsensový a plný jazykových hříček. Takový byl humor kultovní slovenské dvojice tvořené Milanem Lasicou a Júliem Satinským. Jejich doménou bylo divadlo, ale proslavila je televize – médium, které mělo za socialismu největší zásah. Zatímco Lasica představoval šarmantní a distingovanou personu, bodrý a lidový Satinský byl jeho protikladem. Jejich společná vystoupení, která v sobě kombinovala dialogy, scénky a hudbu, se vyznačovala nadhledem a schopností pojmenovat věci těmi správnými slovy. Ve vtipných debatách, které byly zdánlivě o ničem, se ukrývala společenská kritika – lidem pomáhala žít v nelehké normalizační době a stala se nezpochybnitelným důkazem toho, že ani totalitní režim nedokáže zastavit kreativitu, smích a přátelství…

Slovenský medailér Mgr. Art. Miroslav Hric, Art.D., věnoval averzní stranu medaile Júliovi Satinskému, který cosi spiklenecky šeptá Milanu Lasicovi. Doplňkovým motivem, který najdete na averzní i reverzní straně medaile, jsou siluety hlav obou umělců propojené jedním společným kloboukem. Texty na medaili uvádějí jména LASICA & SATINSKÝ, ozdobné iniciály L&S a citát Milana Lasici „CESTU SME MALI SPOLOČNÚ, ALE NOHY MA BOLIA VLASTNÉ“.

Nepřehlédněte také další dvě zlaté medaile z volné trilogie. Kolekci si můžete uložit do dřevěné etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

U tohoto produktu je nastaveno maximální povolené množství na zákazníka 2 kusy.

Specifikace

Číslo
31822-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art.D.
Autor reverzu
Mrg. Art. Miroslav Hric, Art.D.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
15,56 g
Průměr
28 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...