Zlatá půluncová medaile L&S Milan Lasica SK proof

Zlatá půluncová medaile L&S Milan Lasica SK proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červenec 2023
Emisní náklad
100 ks
Cena
42 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

L&S

Milan Lasica byl legendou slovenské kultury. Právem mu proto náleží pamětní medaile České mincovny vyražená z ryzího zlata.

Herec, humorista, autor, režisér, dramaturg a zpěvák. Mistr slova a improvizace. Muž inteligentního humoru a noblesy. Takový byl Milan Lasica, který lidem přinášel nejen radost a smích, ale také kritický pohled na svět a podporu v těžkých chvílích – například v éře normalizace. Na divadelních prknech a televizních obrazovkách, kde vytvořil kultovní kontrastní dvojici s Júliem Satinským, působil jako suverénní extrovert, ale ve skutečnosti byl plachý a introvertní. Sám nikdy nepochopil, proč se věnoval tak živé a komunikativní profesi. Každý ví, že byl vynikající herec, ale málokdo tuší, že byl také skvělý jazzman. „Sedět za klavírem v nóbl restauraci a hrát a zpívat americké evergreeny, aby hostům lépe chutnalo,“ popsal svůj skutečný životní sen. Nakonec zemřel při tom, co nejvíc miloval – při bouřlivém potlesku po koncertním vystoupení na jevišti svého divadla, které léta budoval. Uklonil se a vydechl naposledy…

Slovenský medailér Mgr. Art. Miroslav Hric, Art.D., věnoval averzní stranu medaile věrnému portrétu charismatického Milana Lasici. Doplňkovým motivem, který najdete na averzní i reverzní straně medaile, jsou siluety hlav Milana Lasici a Júlia Satinského propojené jedním společným kloboukem. Texty na medaili uvádějí jméno MILAN LASICA, ozdobné iniciály herců L&S a citát Milana Lasici „CESTU SME MALI SPOLOČNÚ, ALE NOHY MA BOLIA VLASTNÉ“.

Nepřehlédněte také další dvě zlaté medaile z volné trilogie. Komplet si můžete uložit do dřevěné etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

U tohoto produktu je nastaveno maximální povolené množství na zákazníka 2 kusy.

Specifikace

Číslo
31824-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.
Autor reverzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
15,56 g
Průměr
28 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...