1. Eshop
  2. Pro sběratele
  3. Pamětní medaile
  4. Zlatá půluncová medaile Waldemar Matuška proof …
Zpět

Zlatá půluncová medaile Waldemar Matuška proof číslováno

Cena (včetně DPH)
32 950 Kč
Stav skladu
Na žádanku
Číslo
31185-631
Sběratelská série


Slavíci ve zlatě

Historie české, potažmo československé pop-music se může pyšnit desítkami význačných jmen, která se vepsala do srdcí hudebních fanoušků. Někteří zpěváci a zpěvačky však svým mimořádným umem vynikají nad jiné, a patří tak bez nadsázky ke kulturnímu bohatství naší země. Řada z nich již bohužel nežije, ale jejich odkaz stále nesmrtelně zní z přehrávačů, rádií a televizorů. Mezi nimi i nádherný tenor, který svým temperamentem dokáže v mžiku zvýšit srdeční frekvenci – Waldemar Matuška. Právě jemu věnuje Česká mincovna vlastní číslovanou půluncovou medaili z ryzího zlata ve špičkové kvalitě proof.

Syn zpěvačky vídeňských operetních divadel, vyučený sklář s plícemi slabými pro sklářství, ale dost silnými pro celoživotní kariéru zpěváka a herce, držitel dvou Zlatých slavíků – to byl Waldemar Matuška. Mnoho jeho písní se stalo součástí zlatého fondu české populární hudby – kdo by neznal známé „Slavíky z Madridu“ nebo „Jó, třešně zrály“? Kromě sólových hitů nazpíval také množství duetů s Evou Pilarovou, Hanou Hegerovou a dalšími, často také spolupracoval se svým dlouholetým přítelem Karlem Gottem. S ním jej kromě přátelství pojila take vzájemná profesionální rivalita, jelikož u (zejména dámského) publika bodoval buď „Goťák“, nebo „Walda“. Nadhled, se kterým přistupoval k životu, vyjadřuje jeho slavná věta: „Všechno, co jsem se ve škole naučil, jsem v životě nikdy nepoužil.“

Výjimečnému člověku, jenž uměl svým hlasem skutečně chytit za srdce, patří nejnovější zlatá půluncová medaile v sérii Slavíci ve zlatě od České mincovny. Autorem mimořádné ražby – mistrovského portrétu Waldemara Matušky na averzu i nápadité koláže na reverzu medaile – je nadaný výtvarník MgA. Martin Dašek. Jestliže plánujete uložit své finance do atraktivního sběratelského unikátu, zlatá medaile Waldemar Matuška je správnou a originální volbou. Číslovaná emise je limitována pouhými sto kusy, rezervujte si svůj nový vzácný přírůstek včas! Uložit ho můžete do sběratelského alba.

Materiál
Zlato
Váha
15,56 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
28 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s číslováním
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslo
31185-631
Emisní náklad
100 ks
Datum emise
listopad 2015
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna