Narození dítěte 2017

Zlatá uncová medaile Hana Zagorová proof

Cena (včetně DPH) 55 000 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 31171-631
Přidat do oblíbených
  • Nejnovější emise z emisního plánu.
  • Pokračování úspěšné sběratelské série.

Slavíci ve zlatě

Česká mincovna představuje již čtvrtou pamětní medaili ze sběratelské série Slavíci ve zlatě. Jedna unce ryzího zlata patří devítinásobné slavici Haně Zagorové.

„Hanička Písnička“ je ženou mnoha talentů. Vedle zpěvu je také nadanou textařkou a její autorské počátky sahají až do školních let, kdy vytvořila sbírku básniček. Absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor herectví, a získala nabídky na angažmá v malých pražských divadlech. Několik let hrála například v představení Kytice divadla Semafor, ale nakonec u ní zvítězila láska ke zpěvu. Její pěvecká kariéra zahrnuje sólovou dráhu i pravidelnou spolupráci s mužskými protějšky – Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, duem Petr Kotvald - Stanislav Hložek a dalšími. Je rovněž zkušenou moderátorkou.

Roman Shamilyan, talentovaný medailér, který je autorem výtvarné podoby pamětní medaile, věnoval její averzní stranu věrnému portrétu zpěvačky a opisu HANA ZAGOROVÁ. Na dynamickém reverzu zpěvačka tančí na charakteristickém reliéfu gramofonové desky obklopená notovým zápisem písně Maluj zase obrázky od Pavla Žáka. Reverzní strana dále uvádí text shrnující zpěvaččinu nepřerušenou vítěznou dráhu v hudební anketě ZLATÁ SLAVICE 1977–1985.

Přidejte do své sbírky další hvězdu naší populární hudby – jeden z pouhých 100 ručně číslovaných kusů si můžete uložit do originálního sběratelského boxu, který pojme celkem sedm předních zpěváků a zpěvaček. Najdete ho v nabídce České mincovny.

Materiál: Zlato
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999.9 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: Roman Shamilyan
Autor reverzu: Roman Shamilyan
Číslo: 31171-631
Emisní náklad: 100 ks
Datum emise: Únor 2017
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč