Zlatá uncová medaile Hana Zagorová proof

Zlatá uncová medaile Hana Zagorová proof

Stav skladu
Nyní nedostupné
Datum emise
únor 2017
Emisní náklad
100 ks
Cena
79 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Slavíci ve zlatě

Česká mincovna představuje již čtvrtou pamětní medaili ze sběratelské série Slavíci ve zlatě. Jedna unce ryzího zlata patří devítinásobné slavici Haně Zagorové.

„Hanička Písnička“ je ženou mnoha talentů. Vedle zpěvu je také nadanou textařkou a její autorské počátky sahají až do školních let, kdy vytvořila sbírku básniček. Absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor herectví, a získala nabídky na angažmá v malých pražských divadlech. Několik let hrála například v představení Kytice divadla Semafor, ale nakonec u ní zvítězila láska ke zpěvu. Její pěvecká kariéra zahrnuje sólovou dráhu i pravidelnou spolupráci s mužskými protějšky – Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, duem Petr Kotvald - Stanislav Hložek a dalšími. Je rovněž zkušenou moderátorkou.

Roman Shamilyan, talentovaný medailér, který je autorem výtvarné podoby pamětní medaile, věnoval její averzní stranu věrnému portrétu zpěvačky a opisu HANA ZAGOROVÁ. Na dynamickém reverzu zpěvačka tančí na charakteristickém reliéfu gramofonové desky obklopená notovým zápisem písně Maluj zase obrázky od Pavla Žáka. Reverzní strana dále uvádí text shrnující zpěvaččinu nepřerušenou vítěznou dráhu v hudební anketě ZLATÁ SLAVICE 1977–1985.

Přidejte do své sbírky další hvězdu naší populární hudby – jeden z pouhých 100 ručně číslovaných kusů si můžete uložit do originálního sběratelského boxu, který pojme celkem sedm předních zpěváků a zpěvaček. Najdete ho v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31171-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Roman Shamilyan
Autor reverzu
Roman Shamilyan
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999.9 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Vínová kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...