Zlatá uncová medaile Příběhy naší historie - Loutka Spejbla proof

Zlatá uncová medaile Příběhy naší historie - Loutka Spejbla proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
listopad 2020
Emisní náklad
100 ks
Cena
69 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Příběhy naší historie

Závěrečná medaile České mincovny z cyklu „Příběhy naší historie“ vychází u příležitosti kulatých narozenin pana Spejbla.jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí rovných 100 let plných smíchu a inteligentní i ztřeštěné zábavy.

Dřevěná rodinka, která přináší radost generacím malých i velkých diváků, má pět členů. Popletený, ale starostlivý taťulda Spejbl přišel na svět roku 1920. Jeho nezbedný synek Hurvínek se narodil o šest let později a ve stejném roce se loutkový ansámbl rozrostl o věrného pejska Žeryka a zvídavou žákyni Máničku, která se stala Hurvínkovou nejlepší kamarádkou. Úspěch, který následoval, přiměl loutkoherce Josefa Skupu skončit s učitelováním a roku 1930 založil Divadlo Spejbla a Hurvínka. A co ženský protějšek pana Spejbla? Kam se poděla maminka dřevěné rodinky? V Divadle S+H se traduje, že Spejbl býval velkým sukničkářem a dítě mu povila žena nevalné pověsti, která zmizela neznámo kam. Ve skutečnosti však Josef Skupa nechtěl karikovat úlohu matky, a proto ji ani nestvořil. Hurvínkovou jedinou maminkou tak zůstává lípa a o panu Spejblovi od roku 1971 marně sní Mániččina bábinka – staromódní paní Kateřina.

Kompletní pětici loutek najdete na reverzní straně medaile z dílny MgA. Martina Daška. Averzní stranu pak medailér věnoval osobnosti Josefa Skupy – portrét loutkoherce doplnil jeho jménem, životními letopočty a původní loutkou pana Spejbla.

Každý z pouhých 100 kusů medailí je ručně číslovaný na hraně a opatřený speciálním certifikátem původu.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31428-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ne
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Vínová kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...