Zlatá uncová medaile Waldemar Matuška proof

Zlatá uncová medaile Waldemar Matuška proof

Stav skladu
Do 60 dnů
Datum emise
listopad 2015
Emisní náklad
100 ks
Cena
79 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Slavíci ve zlatě

Česká mincovna věnuje pamětní medaile významným výročím, historickým osobnostem, jedinečným stavbám i umělcům. Atraktivní sérií Slavíci ve zlatě nyní vzdává hold rovněž těm, kterým byl dán do vínku velký talent, nezměrné charisma a výjimečný hlas – držitelům prestižních českých, potažmo československých hudebních ocenění. Po Karlu Gottovi ozdobí mimořádnou investiční medaili z ryzího zlata o hmotnosti jedné trojské unce také miláček publika Waldemar Matuška.

 

 

Na podzim roku 1959 zahájilo svou první sezonu pražské divadlo Semafor uvedením hry Jiřího Suchého Člověk z půdy, v níž účinkoval černovlasý kudrnatý Waldemar Matuška. Jeho podmanivý hlas do divadla lákal další a další návštěvníky, takže se brzy začalo chodit „na Matušku“. Postupně se umělec oblíbený posluchači i kritikou přesunul z divadla také na filmová plátna, kde ztvárnil množství nezapomenutelných rolí – například vojína Patrika v nesmrtelném muzikálu Kdyby tisíc klarinetů nebo cyperského krále Petra v neméně slavné Noci na Karlštejně. V roce 1986 odešel před komunistickým režimem do USA, odkud se po sametové revoluci k velké radosti svých fanoušků pravidelně vracel do Česka až do své smrti v květnu 2009.

Zpěvák, herec a hráč na banjo získal za svou kariéru dva Zlaté slavíky – v roce 1962 a 1967. Waldemar Matuška tak jednoznačně patří do síně slávy České mincovny, kde své místo najde po boku celoživotního „rivala“ – tedy co se týká srdcí dívek a žen – Karla Gotta. Zlatá uncová medaile Waldemar Matuška ve špičkové kvalitě ražby proof je dílem znamenitého medailéra MgA. Martina Daška, jenž věnoval averz uhrančivému portrétu oblíbeného pěvce spolu s nápisem WALDEMAR MATUŠKA. Reverz se pak může pochlubit mistrovskou koláží notového zápisu Matuškova hitu „To všechno odnes čas“, vyobrazení banja, zpěvákova podpisu a nápisu ZLATÝ SLAVÍK 1962 & 1967. Krásné dílo není jen připomínkou zajímavé osobnosti české kultury, ale také výjimečnou investiční příležitostí s velkým příslibem zhodnocení Vašich financí. Zkrášlete své sbírky originálním způsobem! V nabídce České mincovny také naleznete originální album pro uložení celé své sbírky "Slavíci ve zlatě".

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
31184-631
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
MgA. Martin Dašek
Autor reverzu
MgA. Martin Dašek
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Vínová kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...