Narození dítěte 2017

Zlatá uncová medaile Waldemar Matuška proof

Cena (včetně DPH) 59 950 Kč
Prodejní místa Zobrazit
Stav skladu Do 14 dnů
Číslo 31184-631
Přidat do oblíbených
  • Pokračování úspěšné sběratelské série.
  • Nákupem tohoto produktu získáváte dopravu ZDARMA.

Slavíci ve zlatě

Česká mincovna věnuje pamětní medaile významným výročím, historickým osobnostem, jedinečným stavbám i umělcům. Atraktivní sérií Slavíci ve zlatě nyní vzdává hold rovněž těm, kterým byl dán do vínku velký talent, nezměrné charisma a výjimečný hlas – držitelům prestižních českých, potažmo československých hudebních ocenění. Po Karlu Gottovi ozdobí mimořádnou investiční medaili z ryzího zlata o hmotnosti jedné trojské unce také miláček publika Waldemar Matuška.

 

 

Na podzim roku 1959 zahájilo svou první sezonu pražské divadlo Semafor uvedením hry Jiřího Suchého Člověk z půdy, v níž účinkoval černovlasý kudrnatý Waldemar Matuška. Jeho podmanivý hlas do divadla lákal další a další návštěvníky, takže se brzy začalo chodit „na Matušku“. Postupně se umělec oblíbený posluchači i kritikou přesunul z divadla také na filmová plátna, kde ztvárnil množství nezapomenutelných rolí – například vojína Patrika v nesmrtelném muzikálu Kdyby tisíc klarinetů nebo cyperského krále Petra v neméně slavné Noci na Karlštejně. V roce 1986 odešel před komunistickým režimem do USA, odkud se po sametové revoluci k velké radosti svých fanoušků pravidelně vracel do Česka až do své smrti v květnu 2009.

Zpěvák, herec a hráč na banjo získal za svou kariéru dva Zlaté slavíky – v roce 1962 a 1967. Waldemar Matuška tak jednoznačně patří do síně slávy České mincovny, kde své místo najde po boku celoživotního „rivala“ – tedy co se týká srdcí dívek a žen – Karla Gotta. Zlatá uncová medaile Waldemar Matuška ve špičkové kvalitě ražby proof je dílem znamenitého medailéra MgA. Martina Daška, jenž věnoval averz uhrančivému portrétu oblíbeného pěvce spolu s nápisem WALDEMAR MATUŠKA. Reverz se pak může pochlubit mistrovskou koláží notového zápisu Matuškova hitu „To všechno odnes čas“, vyobrazení banja, zpěvákova podpisu a nápisu ZLATÝ SLAVÍK 1962 & 1967. Krásné dílo není jen připomínkou zajímavé osobnosti české kultury, ale také výjimečnou investiční příležitostí s velkým příslibem zhodnocení Vašich financí. Zkrášlete své sbírky originálním způsobem!

Materiál: Zlato
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999,9 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: PROOF
Hrana: Hladká s číslováním
Autor averzu: MgA. Martin Dašek
Autor reverzu: MgA. Martin Dašek
Číslo: 31184-631
Emisní náklad: 100 ks
Datum emise: Listopad 2015
Balení: Vínová kožená etue
Číslovaná emise: Ano
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano
Emitent Česká mincovna
Nákupní košík 0 Kč