Zlatý půluncový přívěsek Michal David proof

Zlatý půluncový přívěsek Michal David proof

Stav skladu
Na žádanku
Datum emise
květen 2015
Emisní náklad
11 ks
Cena
39 990 Kč
včetně DPH

Popis produktu

Když se řekne král diskoték, většině z nás se vybaví postava sympatického muzikanta Michala Davida. Tento hudební živel slaví letošního 14. července neuvěřitelných 55 let a v rámci oslav životního jubilea připravil na 19. června velký pražský koncert. Ale nebyl by to Michal David, kdyby tím překvapení končilo. Pro své fanoušky sám navrhl originální přívěsek z ryzího zlata o hmotnosti jedné poloviny trojské unce. Ovšem pozor, milí sběratelé! Světlo světa spatří pouhých 11 kusů těchto mimořádných zlatých klenotů, z nichž každý je věnován pěti letům Michalova života. Tato limitovaná emise České mincovny představuje sběratelský unikát a zároveň také atraktivní investici.

Když Michal David nastoupil na konzervatoř, byl uchvácen jazzem. Již během studií však začal hrát s popovou kapelou Kroky Františka Janečka a záhy se rozhodl koketovat také se zpěvem. Roku 1981 si svou skladbou „Nenapovídej“ podmanil porotu pěvecké soutěže Intertalent a vzápětí jeho jméno skloňovala snad všechna média. Neotřelý hudební projev a svěží texty vynesly Michala Davida na přední příčky hitparád i na stěny dívčích pokojů. V současné době zúročuje své nadání také v muzikálové tvorbě, rovněž komponuje úspěšné hity pro své pěvecké kolegy.


„Můj medailon je trošku jiný než jen kulaté či elipsovité medaile, vybočuje z normálu a určitě jsem tím mincovně pěkně zamotal hlavu a měli s tím hodně práce.“
– Michal David


Přívěsek má elegantní tvar klavíru, který na jedné straně zdobí klaviatura a zpěvákův podpis. Druhá strana nese reliéfní zpracování notového zápisu hitu „Pár přátel stačí mít“ a nápis MICHAL DAVID. K přívěsku náleží rovněž pozlacený řetízek z ryzího stříbra. Vše je uloženo v dárkové etuji spolu s certifikátem pravosti. Působivé umělecké dílo z ryzího zlata originálně uloží Vaše finanční rezervy a uchová Vaše nestárnoucí vzpomínky!


Podívejte se na video z ražby s Michalem Davidem!

Specifikace

Číslo
31083-618
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Michal David
Autor reverzu
Michal David
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
15,56 g
Průměr
34 mm
Balení
Zlatá papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Česká mincovna
Loading...