Nový portál ČM Aurum: Investice do zlata již od 200 korun měsíčně

02.10.2012

Česká mincovna dnes spustila revoluční investiční a spořicí portál ČM AURUM. Díky němu bude moci do zlata investovat opravdu každý. Minimální měsíční vklad totiž činí u spoření pouze 200 Kč. Zlato je přitom komoditou, jejíž cena dlouhodobě roste. Jen za posledních pět let se investice do tohoto drahého kovu zhodnotila o 147 procent.

Využívat veškerých výhod, které nový portál nabízí, mohou zákazníci prostřednictvím Zlatého konta. S ním mohou spravovat své zlaté investiční portfolio, on-line zlato nakupovat, prodávat, ale třeba i uložit v trezorech České mincovny. „I přesto, že vše probíhá on-line, stále se jedná o fyzické zlato, které zákazníkovi dokládáme unikátním výrobním číslem vyraženým na každém slitku. Zlato si může zákazník v případě potřeby kdykoliv vyzvednout nebo nám ho odprodat.“ vysvětluje Kamil Kresta, manažer ČM AURUM.
Vedle investic nabízí ČM AURUM i možnost individuálního spoření ve zlatě, které je určeno jak pro zkušenější investory, tak pro širokou veřejnost. Jedná se o průlomový investiční koncept, který se svou podstatou zásadně odlišuje od kolektivních forem. Zákazník může spořit už od dvou set korun měsíčně. Po dosažení cílové částky mu je na Zlatém kontě přeměněna finanční částka na vybraný zlatý slitek nebo zlatou minci. Po dobu spoření nabízí mincovna uskladnění zlata zdarma. „Spoření ve zlatě je vlajkovou lodí celého portálu. Očekáváme, že o něj česká veřejnost projeví zvýšený zájem. V posledním roce a půl u nás obliba zlata velmi silně narůstá,“ zdůvodnil ředitel České mincovny Radek Šulta.
Zájemci mohou investovat na adrese www.cm-aurum.cz do zlatého slitku, investiční mince nebo Smart mince. Výhodnost investice dokládá i vývoj ceny zlata v posledních letech. Investor, který zlato nakoupil zlato v roce 2007, dosáhl zhodnocení 147 procent za pět let. „Ve druhém pololetí minulého roku, kdy zlato dosáhlo svého historického maxima, dokázalo růst o téměř 30 procent za šest měsíců,“ doplnil Šulta.
Mezi další klíčové služby dostupné na portálu ČM AURUM patří i zlatý certifikát. Jedná se o cenný papír krytý zlatem vystavený na jméno, ale v krátké době budou také nabídnuty cenné papíry na doručitele a na řad. Jejich prostřednictvím může zákazník převést práva k zakoupenému produktu na jinou osobu, a to bez nutnosti osobní návštěvy a vyzvednutí zlata z trezoru mincovny.

***
Česká mincovna sídlící v Jablonci nad Nisou svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska. České mince vyrábí od roku 1993, od závěru roku 1994 vyrazila všechny dosavadní stříbrné a zlaté mince a od roku 1996 i všechny oběžné mince České republiky vydávané Českou národní bankou. Na svém kontě má i ražbu oběživa a mincí z drahých kovů pro cizí státy. Rozvíjí vlastní výrobu pamětních medailí, medailonků, Smart mincí a replik historických platidel. Zabývá se také distribucí zlatých investičních slitků.

Česká mincovna
Loading...