Pokud hledáte luxusní dárek vyrobený z umělecky zpracovaného drahého kovu, nemusí se jednat o minci či medaili. Díky exkluzivnímu partnerství, které jsme navázali se zlatnictvím Bergl Diamonds, v naší nabídce najdete také unikátní zlaté šperky. Ty jsou, jak název společnosti napovídá, ozdobené nádhernými přírodními diamanty.

O výjimečném umu světoznámého zlatníka Aleše Bergla svědčí skutečnost, že se stal tvůrcem klenotů pro Miss Universe a Miss USA.

Certifikát pravosti

Diamanty s hmotnostmi od 0,30 ct výše jsou vybaveny certifikátem, který vlastníkovi zaručuje jejich kvalitu a pravost.

Důvěryhodný dokument uvádí informace o přinejmenším čtyřech základních kvalitativních charakteristikách diamantů. Tyto vlastnosti se označují jako 4C a zahrnují hmotnost (Carat), barvu (Colour), čistotu (Clarity) a brus (Cut).

Některé diamanty jsou označené laserem, aby nemohlo dojít k jejich záměně. Toto označení je viditelné pouze pod mikroskopem.

Certifikát vydává světově uznávaná laboratoř GIA – Gemological Institute of America. Tento institut, který byl založen v roce 1931, patří k absolutní světové špičce v oboru. Právě zde vznikla klasifikační metoda 4C a právě zde se začalo s laserovým popisováním diamantů.

Česká mincovna
Loading...