Český lev - dřevěná hračka

Český lev - dřevěná hračka

Stav skladu
Skladem na prodejně
Cena
149 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Severočeská firma Detoa byla založena již v roce 1908. Na začátku vyráběla dřevěné perle, knoflíky a jiné drobné soustružené dílky a brzy se stala nejvýznamnějším výrobcem v tomto oboru v celé Evropě. Skutečného věhlasu však dosáhla po roce 1927, kdy se její nabídka rozšířila o dřevěné hračky. Ty jsou určeny především menším dětem a jsou vhodné k podpoře rozvoje jejich motorických schopností.

Taková je i hračka v podobě dvouocasého českého lva, která spadá do tradiční kategorie takzvaných „mačkacích figurek“. Jednotlivé dřevěné dílky, ze kterých je lev poskládán, jsou propojeny vlascem a v podstavci hračky je ukryté tlačítko. Podle toho, kde a jak silně tlačítko zmáčknete, se pak figurka pohybuje a můžete si s ní hrát jako s jednoduchou loutkou.

Detoa, která je v současnosti největším a nejstarším českým výrobcem dřevěných hraček, pracuje s kvalitním dřevem, které se těží v horských oblastech střední Evropy. Pro barvení používá pouze certifikované a ekologické barvy a laky, které nezatěžují životní prostředí.

Dřevěný český lev splňuje požadavky EU na bezpečnost hraček a je vhodný pro děti od 3 let.

Specifikace

Číslo
HRACKA-LEV
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Ostatní
Ryzost
0 / 1000
Váha
62 g
Česká mincovna
Loading...