Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme

Dřevěná etue na platinové mince UNESCO

Cena (včetně DPH)
1 000 Kč
Stav skladu
Skladem
Číslo
E-137V12-230180-4438-02
Sběratelská série


Česká republika sice patří k menším zemím, ale její území představuje nepřebernou pokladnici historických architektonických perel. Ty nejvýznamnější a nejkrásnější z nich jsou zapsány na seznamu světového dědictví Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu – neboli UNESCO – a náleží jim sběratelská série České mincovny.

Dvanáct platinových mincí postupně vzdá hold všem dvanácti památkám našeho hmotného kulturního dědictví – historickému centru Prahy, historickému centru Českého Krumlova, historickému centru Telče, poutnímu kostelu svatého Jana Nepomuckého, historickému centru Kutné Hory s kostelem svaté Barbory a s chrámem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci, Lednicko-valtickému areálu, zámku se zahradami v Kroměříži, vesnické památkové rezervaci v Holašovicích, zámku v Litomyšli, sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci, vile Tugendhat a třebíčské židovské čtvrti s bazilikou svatého Prokopa.

Každá z těchto památek má své jedinečné kouzlo, ale dohromady nabízejí unikátní průřez historií české architektury. Česká mincovna proto připravila luxusní sběratelskou etuji, která pojme celou platinovou sérii mincí. Víčko krabičky z tmavého dřeva je ozdobeno tematickou rytinou – nápisem UNESCO, ve kterém je písmeno O stylizované do podoby barokního kostela sv. Jana Nepomuckého při pohledu z ptačí perspektivy.

Sbírejte s Českou mincovnou a sledujte, jak se vaše etue utěšeně plní!

Váha
476 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
OSTATNÍ
Číslo
E-137V12-230180-4438-02
Emisní náklad
Nelimitováno
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne