Trophy for forest runners

28/03/2024

Tradiční český výrobce a prodejce pamětních mincí a medailí z Jablonce nad Nisou. To je Česká mincovna, partner seriálu Běhej lesy. Loni jste si mohli osahat medaile ve startovním balíčku na vlastní tlapky. Letos na vás, smečko, čeká v lese mnoho dalších novinek. Tvář seriálu a loňská Lesů paní Kamila Netíková a nejvěrnější lesní parťák Jirka Synek se podíleli na slavnostní ražbě medailí pro sezonu 2024.

 

Zlaté lesní novinky

Jednou z letošních novinek, která jistě potěší ty nejlepší běžce, je hodnotná cena pro vítěze, a to rovnou v ryzím, takzvaném čtyřdevítkovém zlatě. Závodníci v Česku dostanou v dárkové krabičce investiční minci Český lev, pro Slovensko je pak připraven slovenský Orol.

„Běžci z celého seriálu je dostanou jako Osmeráci, respektive Sedmeráci ve stříbře. Účastnické medaile, které se letos blyští jako zlato, jsou z mosazi. Vše jsme opět nechali zabalit do blistrů, které jsou magnetické,” komentuje novinky za Českou mincovnu Lenka Klimentová. Autorem, který je podepsán pod letošním designem medaile, je opět Petr Patka.

Chybět ve výčtu cen pro Lesů pány a Lesů paní nebudou unikátní dřevěné hodinky osazené investiční zlatou mincí Český lev.

 

Udržitelnost na prvním místě

Každý člen lesní smečky v minulé sezoně 2023 dostal při každé registraci jednu účastnickou medaili. Stalo se tedy, že mnoho běžců má doma těchto medailí osm. Tento rok jsme se tedy rozhodli myslet udržitelněji. To znamená, že každý lesní běžec dostane pouze jednu takovou medaili bez ohledu na to, kolik závodů v sezoně 2024 poběží. Děkujeme, že jste udržitelní s námi!

„Z Jablonce přejeme všem mnoho úspěchů v běhu a vidíme se v lese! Sezona odstartuje již v sobotu 20. dubna 2024 královským závodem na Karlštejně!“ vybízí závodníky ke startu Richard Valoušek za organizátory celého podniku.

 

Lenka Klimentová

Czech Mint
Loading...