Investiční zlatá cihla 1 g - Argor Heraeus - Rok Draka

Investiční zlatá cihla 1 g - Argor Heraeus - Rok Draka

Stav skladu
Skladem
Cena
2 590 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 1 632 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Popis produktu

Nejen mince – také investiční cihlička může být krásná! Důkazem je jednogramový zlatý slitek společnosti Argor-Heraeus z limitované edice inspirované čínským zvěrokruhem. Jeho motivem je drak, který je tradičním znamením pro rok 2024.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení – dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Stará čínská legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň panovníka se ucházelo dvanáct zvířat – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Císař předpokládal, že zvítězí drak, protože jako jediný dokázal létat. Jaké bylo jeho překvapení, když favorit skončil až na pátém místě. Byl totiž dobrosrdečný a po cestě se zastavil, aby pomohl vesničanům v nouzi. Nakonec do cíle popostrčil i jednoho ze svých rivalů – zajíce, který uvízl uprostřed řeky… Lidé, kteří se narodí pod vlivem draka, se stávají přirozenými vůdci – mocnými, vlivnými a energickými. Rychle se rozhodují a neváhají překonávat překážky, aby dosáhli vytčeného cíle. Zároveň však mívají sklon k egoismu. Rádi oslňují a vystavují na odiv svou vznešenost. Bývají popudliví a nároční, a tak není snadné je uspokojit.

Z jedné strany cihlička vypadá jako klasický investiční slitek – nese logo švýcarského výrobce Argor-‍Heraeus, hmotnost, ryzost kovu, pečeť kvality a výrobní číslo. Druhá strana je pak věnována propracovanému vyobrazení asijského draka. Bájného tvora doprovází ještě příslušný čínský symbol.

Hodnotná, bezpečná a zároveň elegantní cihlička je zatavena v ochranné fólii, která nesmí být porušena. Pokud ji chcete věnovat jako dárek, v naší nabídce najdete etui převázanou stužkou.

Specifikace

Číslo
81197-630
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
1 g
Česká mincovna
Loading...