Investiční zlatá cihla 31,1 g - Argor Heraeus - Rok Draka

Investiční zlatá cihla 31,1 g - Argor Heraeus - Rok Draka

Stav skladu
Skladem na prodejně
Cena
57 944 Kč
osvobozeno od DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.
Orientační výkupní cena produktu je 49 252 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Popis produktu

investiční cihlička může být krásná! Důkazem je uncový zlatý slitek z limitované edice inspirované čínským zvěrokruhem. Jeho motivem je drak, který je tradičním znamením pro rok 2024.

Z jedné strany cihlička vypadá jako klasický investiční slitek – nese logo firmy Argor-‍Heraeus, hmotnost, ryzost kovu, pečeť kvality a výrobní číslo. Druhá strana je pak věnována propracovanému vyobrazení asijského draka. Bájného tvora doprovází ještě příslušný čínský symbol. Tato cihlička je číslovaná.

Rozměr cihličky: 40,4 x 23,3 x 1,9 mm / Rozměr blistru: 85 x 54 mm

Jako certifikát pravosti slouží kartička zatavená společně s cihličkou v plastové folii, která nesmí být porušena.

Pokud chcete cihličku věnovat jako dárek, v naší nabídce najdete etui převázanou stužkou.

Východní zvěrokruh, který je známý také jako čínský, obsahuje dvanáct znamení – dvanáct zvířat, která představují dvanáct temperamentů s pozitivními i negativními rysy. Na rozdíl od klasického horoskopu, na který jsme zvyklí v Evropě, patří každému z těchto znamení celý jeden rok, a jakmile se všechna zvířata vystřídají, dvanáctiletý cyklus začíná nanovo… Stará čínská legenda vypráví o Nefritovém císaři, který vládl nebesům a hledal někoho, kdo by střežil jeho palác. O přízeň panovníka se ucházelo dvanáct zvířat – krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. O jejich postavení v paláci měl rozhodnout velký závod. Císař předpokládal, že zvítězí drak, protože jako jediný dokázal létat. Jaké bylo jeho překvapení, když favorit skončil až na pátém místě. Byl totiž dobrosrdečný a po cestě se zastavil, aby pomohl vesničanům v nouzi. Nakonec do cíle popostrčil i jednoho ze svých rivalů – zajíce, který uvízl uprostřed řeky… Lidé, kteří se narodí pod vlivem draka, se stávají přirozenými vůdci – mocnými, vlivnými a energickými. Rychle se rozhodují a neváhají překonávat překážky, aby dosáhli vytčeného cíle. Zároveň však mívají sklon k egoismu. Rádi oslňují a vystavují na odiv svou vznešenost. Bývají popudliví a nároční, a tak není snadné je uspokojit.

Švýcarská společnost Argor-Heraeus patří mezi přední světové zpracovatele vzácných kovů, je akreditována londýnskou burzou drahých kovů LBMA do prestižního seznamu výrobců zlata „good delivery“, kde je navíc jedním z pěti odborných znalců dohlížejících na dodržování standardů.

Specifikace

Číslo
81200-630
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
31,1 g
Česká mincovna
Loading...