Jednodukát svatého Václava se zlatým certifikátem proof

Jednodukát svatého Václava se zlatým certifikátem proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
květen 2015
Emisní náklad
200 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Popis produktu

Tato luxusní edice jednodukátu svatého Václava je doplněna nevšedním certifikátem původu, který nese plastický text s okrasným reliéfem dvou českých lvů držících štít České mincovny a který pokrývá vrstva 24karátového zlata! Světlo světa spatří pouhých 200 kusů!

Ze zkušenosti víme, že svatý Václav na medaile jednoznačně patří a emise s jeho podobiznou se řadí k těm nejžádanějším. Numismatici nyní mohou vyšperkovat své sběratelsko-investiční portfolio opravdovou lahůdkou – zlatým jednodukátem svatého Václava od České mincovny.

Kníže Václav byl synem Vratislava I. a Drahomíry. Jeho výchovy se však ujala babička, svatá Ludmila. Ta zbožnému vnukovi vštěpovala křesťanské zásady, ctnosti a podporovala jej v moudrosti a rozvaze. I díky jejímu vlivu se stal Václav jedinečným panovníkem země, jenž usiloval o bezpečnost svého národa, bránil jej proti nepřátelům a současně podporoval mravnost a kulturní osvětu Čech. Za jeho vlády se mohly Čechy rovnat dalším evropským zemím. Václav jako panovník proslul pevnou vůlí, hlubokou vírou v Boha a byl také velkým zastáncem míru. Za tyto své ctnosti však zaplatil nejvyšší cenu. Podle legend došlo k zavraždění knížete Václava v pondělí 28. září pravděpodobně roku 929 či 935. O život ho připravily zbraně jeho blízkých – bratra Boleslava a jeho pomocníků. Václavovi byly posmrtně připisovány různé zázraky, které měly dosvědčit jeho svatost. Ostatky knížete jsou uloženy ve Svatováclavské kapli katedrály sv. Víta na Pražském hradě.

Jednodukát svatého Václava je nositelem nové lákavé výzvy pro všechny investory a numismatiky. Nádherné téma věnované svatému patronovi naší vlasti a silnému symbolu státnosti přidává k investiční hodnotě drahého kovu další důležitou kvalitu, a to uměleckou. O tu se zasloužil akademický malíř Vladimír Pavlica, jehož talent je patrný z kompozic obou stran dukátu. Averz patří svatováclavské orlici a datu zavraždění svatého Václava, 28. IX. Oba prvky jsou zakomponovány do reliéfu kříže. Ten nacházíme rovněž na reverzu dukátu, kterému dominuje portrét svatého Václava a jeho jméno.

Úchvatná drobná plastika přepychového zlatého jednodukátu s motivem svatého Václava doplněná zlatým certifikátem by neměla uniknout vaší pozornosti! 

Specifikace

Číslo
31081-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
ak. mal. Vladimír Pavlica
Autor reverzu
ak. mal. Vladimír Pavlica
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
986 / 1000
Váha
3,49 g
Průměr
20 mm
Balení
Vínová kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...