Medaile Dnes je tvůj den stand

Medaile Dnes je tvůj den stand

Stav skladu
Do 21 dnů
Datum emise
listopad 2017
Cena
125 Kč
včetně DPH
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Hledáte malou, originální a vtipnou pozornost, která se stane připomínkou zvláštního životního okamžiku? Pak pro vás Česká mincovna připravila dárkový žeton nazvaný „Dnes je tvůj den“.

V životě každého z nás se najde nekonečné množství důvodů k oslavě a nemusí jít jen o kulatá výročí, mimořádné úspěchy či převratné události. Každý den se honíme za velkými cíli a zapomínáme, že bychom se měli radovat především z maličkostí. Takové je i poselství tohoto pamětního žetonu, který radost z úspěchu vyjadřuje jednoduše prostřednictvím tance. Vždyť počátky tance se tradují již do období rodové společnosti, kde umocňoval rituální obřady – pomáhal příslušníkům starých kmenů dosáhnout vytoužených cílů a stal se tradiční formou oslavy úspěchu.

Reverzní strana žetonu z dílny nadané mladé medailérky Eriky Jislové předkládá skupinu slavících lidí ve víru tance. Obklopují je paprsky diskotékových lejzrů a záblesky stroboskopů. Třešničkou na dortu je pak hologram na averzní straně žetonu v podobě diskokoule obklopený nápisem DNES JE TVŮJ DEN. Tento trojrozměrný obrazec se, stejně jako skutečná diskokoule, skládá z množství plošek odrážejících světlo různým způsobem.

Součástí žetonu je dárková krabička s tematickým certifikátem pravosti.

Specifikace

Číslo
50679-519
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Erika Jislová
Autor reverzu
Erika Jislová
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
tzv. Nordic Gold (slitina CuAl5Zn5Sn1)
Hologram
Ano
Ryzost
0 / 1000
Váha
14 g
Průměr
30 mm
Balení
Černá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...