Pamětní mince Sir Walter Scott - 250. výročí narození UK 2021 brilliant

Pamětní mince Sir Walter Scott - 250. výročí narození UK 2021 brilliant

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
srpen 2021

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Pamětní mince britské mincovny The Royal Mint připomíná 250. výročí narození Sira Waltera Scotta – spisovatele, jehož dílo ovlivnilo celý literární svět první poloviny 19. století.

Walter Scott
prožil dětství u svého dědečka na skotsko-anglickém pomezí, kde mu učarovaly místní pohádky a lidová slovesnost. Přestože se stal právníkem, fantazii a obdiv k minulosti neztratil. Začal psát romantické básně z drsných starých časů Skotska a Anglie a poté přešel k velkolepým historickým románům, ve kterých realisticky líčil krize feudálního středověku. Nejznámějším Scottovým románem je bezpochyby Ivanhoe, jehož děj se odehrává v době, kdy se král Richard Lví srdce vrací z křížové výpravy do vlasti…

Reverzní strana mince, která je dílem výtvarníka Stephena Rawa, předkládá spisovatelovu bystu doplněnou ozdobným nápisem SIR WALTER SCOTT a anglickými texty NOVELIST, HISTORIAN, POET (romanopisec, historik, básník), 250TH ANNIVERSARY OF HIS BIRTH (250. výročí jeho narození). Kompozici reverzu dotváří letopočet emise 2021. Averzní strana mince je pak věnována atributům emitenta – tj. portrétu královny Alžběty II., textu ELIZABETH II D G REG F D (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry) a nominální hodnotě 2 POUNDS (GBP).

Pamětní mince vyražená z obecných kovů je uložena do speciálního balení, které slovem a obrazem vypráví příběh Waltera Scotta (v anglickém jazyce).

Specifikace

Číslo
84446-150
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
CuNi
Ryzost
0 / 1000
Váha
12 g
Průměr
28,4 mm
Česká mincovna
Loading...