Pamětní ražby

Pamětní ražby, které vyhledávají hlavně sběratelé, připomínají důležitá výročí a vzdávají hold významným osobnostem. Objevují se na nich ryze tuzemské motivy, ale také témata, která jsou vyloženě světová.

Široký záběr produktů České mincovny osloví téměř kohokoli – na své si přijdou znalci historie, sportovní nadšenci, ctitelé umění, obdivovatelé přírody, milovníci techniky, …

 

Investiční ražby

Úkolem ražeb z investiční řady Český lev je uchování a zhodnocení finančních prostředků.

Investování do mincí České mincovny je zajímavou alternativou pro ty, kdo chtějí své finanční prostředky uložit do drahých kovů, ale navíc chtějí vlastnit také něco, co má svou uměleckou, sběratelskou a citovou hodnotu, která s léty poroste a může mnohonásobně převýšit hodnotu samotného zlata nebo stříbra.

 

Dárkové ražby

Dárkové ražby České mincovny najdou uplatnění při nejrůznějších příležitostech, které si žádají hodnotnou pozornost.

Originální, a přece tradiční dárky jsou určené novorozeným miminkům, novomanželům, absolventům škol nebo jen tak pro radost a je možné na ně vyrýt osobní věnování.

 

Korporátní ražby

Takzvané korporátní ražby vyrábí Česká mincovna na zakázku pro obchodní společnosti, sportovní kluby, vzdělávací instituce či organizační složky státu, ale také soukromé osoby.

Svou vlastní korporátní ražbu si můžete nechat vyrobit i vy – stane se prestižní prezentací a skvěle poslouží jako dárek pro obchodní partnery, benefit pro zaměstnance, upomínka na významné jubileum či obchodní artikl.

 

Mince nebo medaile

Pamětní, investiční, dárkové i korporátní motivy se objevují buď na medailích, nebo na mincích. Medaile jsou sice na první pohled nerozeznatelné od mincí, ale nedisponují nominální hodnotou, a nejsou proto legálním platidlem.

Mince České mincovny, které vycházejí nezávisle na České národní bance, jsou plnohodnotnými platidly raženými pod zahraniční licencí. Jejich lícová strana proto nese nezbytné zahraniční atributy.

 

Poutavé a praktické balení

Mince a medaile České mincovny se ukládají do bezpečnostních kapslí, které je chrání před nežádoucími vnějšími vlivy, a poté do nejrůznějších obalů, které v sobě kombinují atraktivitu a funkčnost.

Obaly mohou být vyrobeny například z papíru, dřeva či plechu a doplněny grafikou či doprovodnými texty. Součástí každé ražby je také certifikát původu.

 

Zlaté spoření

Zlaté spoření České mincovny je druhem investování do drahých kovů, který si může dovolit opravdu každý.

Zlaté spoření má, podobně jako stavební spoření nebo penzijní připojištění, podobu pravidelných měsíčních plateb. Tyto platby se však na účtu u České mincovny nehromadí – po dobu spoření se průběžně mění na investiční mince či cihly, které se pak zhodnocují.

Česká mincovna
Loading...