1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. Sada oběžných mincí 2018 MS ve fotbale Rusko stand
Zpět

Sada oběžných mincí 2018 MS ve fotbale Rusko stand

Cena (včetně DPH)
550 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
41807-080


Speciální vydání sady oběžných mincí s letopočtem 2018, kterou připravila Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou, vychází u příležitosti fotbalového mistrovství světa, které se koná v Rusku.

Pro největší zemi planety – i pro východní Evropu jako celek – je to vůbec poprvé, kdy má příležitost hostit toto prestižní klání. Fotbalová elita z třiceti dvou národních týmů změří své síly na dvanácti stadionech v jedenácti ruských městech rozesetých na neuvěřitelné ploše. Fotbalisté i jejich fanoušci navštíví sportovní arény v Moskvě, Petrohradu, Kaliningradu, Nižním Novgorodu, Saransku, Volgogradu, Rostovu na Donu, Soči, Kazani, Samaře a Jekatěrinburgu na pomezí Evropy a Asie. Šampionát tentokrát nemá žádnou „skupinu smrti“ a nabídne zajímavou příležitost srovnání, kudy se ubírá fotbal na jednotlivých světadílech.

Sada ukrývá šestici oběžných mincí s nominálními hodnotami 1, 2, 5, 10, 20 a 50 Kč, které byly vyraženy v roce 2018 a neprošly oběhem. Dalším dílem skládanky je speciální pamětní žeton z ateliéru Mgr. Petra Horáka – medailéra, který se specializuje na sportovní témata. Averzní strana žetonu předkládá dynamicky stylizovaného fotbalistu doplněného anglickým nápisem RUSSIA 2018. Reverzní strana je pak věnována letícímu míči, ruské trikoloře, moskevskému panoramatu chrámu Vasila Blaženého a nápisu RUSKO. To vše je uloženo do elegantního balení vyvedeného v ruském stylu, které obsahuje přehled všech stadionů šampionátu.

Nenechte si ujít originální upomínku na výjimečný fotbalový svátek!

Váha
50,32 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
STANDARD
Číslo
41807-080
Emisní náklad
2000 ks
Datum emise
duben 2018
Balení
Blistr
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Emitent
Česká národní banka