Sada slov. euromincí 2019 10. výročí zavedení eura na Slovensku proof like dřevěná etue

Sada slov. euromincí 2019 10. výročí zavedení eura na Slovensku proof like dřevěná etue

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Sada slovenských euromincí, které byly vyraženy v kvalitě proof-like, vznikla v roce 2019 – u příležitosti 10. výročí zavedení eura na Slovensku.

Euro, které používá přes 300 milionů Evropanů, je spolu s americkým dolarem nejvýznamnějším představitelem světového měnového systému. Devizová podoba společné měny eurozóny vznikla již v roce 1999, ale její fyzická valutová podoba byla uvedena do oběhu až v roce 2002. V prvních státech eurozóny se tehdy přestaly používat dříve platné měny a Evropa se rozloučila s belgickým frankem, finskou markou, francouzským frankem, irskou librou, italskou lirou, lucemburským frankem, německou markou, nizozemským guldenem, portugalským escudem, rakouským šilinkem, španělskou pesetou a řeckou drachmou. K eurozóně se postupně připojují další státy, přičemž šestnáctým členem se 1. ledna 2009 stalo Slovensko, které do té doby používalo slovenské koruny. Pro Slováky šlo o jeden z nejvýznamnějších milníků ekonomické a společenské transformace v porevolučních letech…

V sadě najdete všechny platné oběžné euromince, které v roce 2019 vydala Národná banka Slovenska a vyrazila slovenská Mincovňa Kremnica. Jedná se o nominální hodnoty 1, 2, 5, 10, 20 a 50 c a 1 a 2 €, které jsou doplněny stříbrnou pamětní medailí, jež připomíná vstup Slovenska do eurozóny.

Komplet je uložen do dřevěné etue.

Specifikace

Číslo
41916-082
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
186,73 g
Česká mincovna
Loading...