Sada slov. euromincí 2020 50. výročí založení Slovenské numismatické společnosti stand

Sada slov. euromincí 2020 50. výročí založení Slovenské numismatické společnosti stand

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

V roce 2020 uplynulo rovných 50 let od založení Slovenské numismatické společnosti. Příhodnou připomínkou tohoto jubilea se stala sada slovenských euromincí.

Slovenské mincovnictví má slavnou tradici – vždyť současná mincovna Kremnica je s historií sahající 700 let do minulosti jedním z nejstarších nepřetržitě vyrábějících podniků na světě. Bohatou tradici má na Slovensku i zájem o numismatiku. Sbírky mincí se zde začaly objevovat již v 16. století. Nejprve je budovali učenci a správci mincoven, poté církevní spolky či dobře situovaní představitelé inteligence. Jako první celoslovenské národně-budovatelské kulturní sdružení se numismatice začala věnovat Matica Slovenská. Záhy se přidalo Slovenské národné múzeum a poté významná města. Slováci se sdružovali i do zájmových numismatických organizací – v roce 1901 spolu s Maďary, v roce 1919 spolu s Čechy a v roce 1970 si Slováci založili svou vlastní Slovenskou numizmatickou spoločnosť. Od té doby stále více Slováků objevuje kouzlo ušlechtilého koníčku, který je zároveň zajímavým způsobem investování…

V ucelené sadě najdete všechny platné oběžné euromince, které v roce 2020 vydala Národná banka Slovenska a vyrazila slovenská Mincovňa Kremnica. Jedná se o nominální hodnoty 1, 2, 5, 10, 20 a 50 c a 1 a 2 €, které jsou doplněny tematickým pamětním žetonem.

Komplet je uložen do speciálního blistru s přebalem.

Specifikace

Číslo
42014-080
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Ostatní
Ryzost
0 / 1000
Váha
186,73 g
Česká mincovna
Loading...