Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. E-shop
  2. Emisní plán 2019
  3. Sada stříbrných mincí Český lev - 2oz, 10oz, 1 kg
Zpět

Sada stříbrných mincí Český lev - 2oz, 10oz, 1 kg

Cena (včetně DPH)
40 990 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
75584-710
Sběratelská série


Český lev 2019

Každá mincovní velmoc má své investiční mince. Protože Česká republika dosud vlastními ryze investičními ražbami nedisponuje, jsou tu „Čeští lvi“ – investiční mince České mincovny vydávané v zahraniční licenci. V luxusní sadě najdete trojici stříbrných ražeb o hmotnostech činících jeden kilogram, deset trojských uncí a dvě trojské unce.

Netradičně realistického dvouocasého českého lva, který vleže střeží další národní atributy České republiky – Svatováclavskou korunu a svatováclavskou orlici na štítu –, stvořil přední medailér Jaroslav Bejvl. Ještě předtím, než své mistrovské dílo stihl dokončit, však v roce 2016 – ve věku 75 let – zemřel, a tak se rozpracované mince ujal mladý talent Asamat Baltaev, DiS. První „Čeští lvi“ spatřili světlo světa v roce 2017, ale protože jsou klasickou investiční emisí, každý rok se vracejí s čerstvým nákladem. Mince se setkaly s mimořádným ohlasem nejen doma, ale i v zahraničí. S velkým úspěchem se zařadily po bok slavných světových protějšků a do svých portfolií je zařadili spokojení investoři z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Číny, Hong Kongu, Jižní Koreje, Kanady a Spojených států amerických.

Investiční mince s hmotnostmi převyšujícími jednu trojskou unci dostaly v roce 2019 obměněný kabátek – vlastenecká kompozice na reverzní straně byla upravena a doplněna o lipovou ratolest. Averzní strana každé mince náleží jménu a portrétu královny Alžběty II., roku emise 2019 a nominálním hodnotám 5, 25 a 80 DOLLARS (NZD) – tedy náležitostem ostrova Niue, který poskytuje zahraniční licenci pro vydávání investičních mincí České mincovny.

Trojice stříbrných mincí vychází v nákladu čítajícím pouhých 30 kusů. Je uložena do luxusní dřevěné etue.

 

Materiál
Stříbro
Váha
1373 g
Ryzost
999 / 1000
Provedení
OSTATNÍ
Autor averzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Číslo
75584-710
Emisní náklad
30 ks
Datum emise
únor 2019
Balení
Dřevěná etue světlé dřevo
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5, 25, 80 NZD