Sada stříbrných mincí Český lev - 2oz, 10oz, 1 kg

Sada stříbrných mincí Český lev - 2oz, 10oz, 1 kg

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
únor 2019
Emisní náklad
30 ks

Český lev 2019

Každá mincovní velmoc má své investiční mince. Protože Česká republika dosud vlastními ryze investičními ražbami nedisponuje, jsou tu „Čeští lvi“ – investiční mince České mincovny vydávané v zahraniční licenci. V luxusní sadě najdete trojici stříbrných ražeb o hmotnostech činících jeden kilogram, deset trojských uncí a dvě trojské unce.

Netradičně realistického dvouocasého českého lva, který vleže střeží další národní atributy České republiky – Svatováclavskou korunu a svatováclavskou orlici na štítu –, stvořil přední medailér Jaroslav Bejvl. Ještě předtím, než své mistrovské dílo stihl dokončit, však v roce 2016 – ve věku 75 let – zemřel, a tak se rozpracované mince ujal mladý talent Asamat Baltaev, DiS. První „Čeští lvi“ spatřili světlo světa v roce 2017, ale protože jsou klasickou investiční emisí, každý rok se vracejí s čerstvým nákladem. Mince se setkaly s mimořádným ohlasem nejen doma, ale i v zahraničí. S velkým úspěchem se zařadily po bok slavných světových protějšků a do svých portfolií je zařadili spokojení investoři z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Číny, Hong Kongu, Jižní Koreje, Kanady a Spojených států amerických.

Investiční mince s hmotnostmi převyšujícími jednu trojskou unci dostaly v roce 2019 obměněný kabátek – vlastenecká kompozice na reverzní straně byla upravena a doplněna o lipovou ratolest. Averzní strana každé mince náleží jménu a portrétu královny Alžběty II., roku emise 2019 a nominálním hodnotám 5, 25 a 80 DOLLARS (NZD) – tedy náležitostem ostrova Niue, který poskytuje zahraniční licenci pro vydávání investičních mincí České mincovny.

Trojice stříbrných mincí vychází v nákladu čítajícím pouhých 30 kusů. Je uložena do luxusní dřevěné etue.

 

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75584-710
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5, 25, 80 NZD
Autor averzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Jaroslav Bejvl/Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
1373 g
Balení
Dřevěná etue světlé dřevo
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...