Sada stříbrných mincí Český Lev 2020 - 1oz, 2 oz, 5 oz, 10 oz, 1 kg

Sada stříbrných mincí Český Lev 2020 - 1oz, 2 oz, 5 oz, 10 oz, 1 kg

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2020
Emisní náklad
50 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Český lev 2020

Každá mincovní velmoc má své investiční mince. Protože Česká republika dosud vlastními ryze investičními ražbami nedisponuje, jsou tu investiční mince České mincovny vydávané v zahraniční licenci. „Čeští lvi“ vycházejí v řadě variant a v luxusní sadě s ročníkem 2020 najdete ucelený komplet pěti stříbrných ražeb nejrůznějších hmotností.

Investiční mince, jak jejich název napovídá, imponují především investorům, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů. Pestrá nabídka mincí jim umožňuje jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků do nich uloží. Čeští lvi se však mohou pochlubit také sběratelskou hodnotou a najdou se sběratelé, kteří chtějí zkompletovat všechny dostupné varianty. Ve společné krabičce proto najdete mince o hmotnostech čítajících jeden kilogram, deset trojských uncí, pět trojských uncí, dvě trojské unce (v provedení „piedfort“, které se vyznačuje dvojnásobnou tloušťkou mince) a jednu trojskou unci ryzího stříbra.

V roce 2020 dostaly všechny varianty investičních mincí České mincovny nový kabátek, ale hlavní myšlenka zůstala zachována. Vedle českého lva v netradičně realistickém podání předkládají reverzní strany stříbrných mincí ještě další dva symboly české státnosti – Svatováclavskou korunu, která spočívá na hlavě dvouocasé šelmy, a orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strany nesou atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí – tj. portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2020 a jednotlivé nominální hodnoty udané v novozélandských dolarech. To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi.

Komplet pěti stříbrných mincí vychází v nákladu čítajícím pouhých 50 kusů. Je uložen do luxusní dřevěné etue.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75705-710
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2, 5, 10, 25, 80 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
1559,85 g
Balení
Dřevěná etue světlé dřevo
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...