Jste sběratel?

Mince a medaile si můžete vybírat na základě svých koníčků a zájmů. Sběratelé se zpravidla zaměřují na tematický okruh, kterému pak věnují veškerou pozornost. Existují vlastenci, kteří do svých kolekcí začleňují výhradně česká témata, jiní zase preferují například světové osobnosti. Znalci historie si často volí konkrétní období (například éru Rakouska-Uherska) nebo specifický aspekt dějin (například historii válečnictví). Široký záběr produktů České mincovny však osloví téměř kohokoli – na své si přijdou také sportovní nadšenci, ctitelé umění, filmoví fanoušci, obdivovatelé přírody, milovníci techniky, …

Vedle tématu můžete svou sbírku definovat také pomocí specifikací produktů, které do ní začleníte. Jsou tací, kteří sbírají pouze mince, i tací, kteří nedají dopustit na medaile. Někoho láká ryzí zlato, sbírka jiného se leskne stříbrem. Mnoho sběratelů se zaměřuje na dukáty, řada dalších preferuje ražby o hmotnosti trojské unce či jejích násobků…

Nabídku sběratelských produktů najdete zde.

 

Jste investor?

Hledáte konzervativní investici, která ve středně až dlouhodobém horizontu zhodnotí vaše finance? Drahé kovy jsou sázkou na jistotu. Investování do produktů České mincovny je zajímavou alternativou pro ty, kdo chtějí své finanční prostředky uložit do drahých kovů, ale navíc chtějí vlastnit také něco, co má svou uměleckou, sběratelskou a citovou hodnotu, která s léty poroste a může mnohonásobně převýšit hodnotu samotného zlata, stříbra či platiny. Cesty investora a sběratele se tak často kříží. Například to, že bude vyraženo pouze předem stanovené limitované množství mincí, způsobí, že se nemusí dostat na všechny zájemce, a ten, komu bude exemplář ve sbírce chybět, ho pak rád odkoupí za zvýšenou cenu.

Řada investorů však za přidanou numismatickou hodnotu v podobě uměleckého zpracování nechce připlácet a touží po drahém kovu v základní podobě. Pro tyto případy se v nabídce České mincovny nacházejí investiční slitky a čistě investiční mince nejrůznějších hmotností, které umožňují jednoduše regulovat, kolik finančních prostředků do nich uložíte.

Nabídku investičních produktů najdete zde.

 

Chcete někoho obdarovat?

Hledáte nevšední dárek pro své blízké? Nic nebrání tomu, abyste jim věnovali pamětní minci či medaili, která obohatí jejich tematickou sbírku, nebo investiční produkt, který budou moci v případě potřeby jednoduše zpeněžit. V České mincovně však vzniká také řada ražeb, které jsou již ze své podstaty ideálními a originálními dárky pro každou příležitost.

Tématem takových mincí či medailí jsou především významné okamžiky v životě člověka, které si zaslouží mimořádnou pozornost. Mohou být věnovány novorozeným miminkům, novomanželům, absolventům, k narozeninám, z lásky, pro štěstí i jen tak pro radost. Jejich atraktivita spočívá v uměleckém zpracování a hodnota v obsahu drahého kovu. Na některé pamětní medaile můžeme navíc vyrýt text – citát, jméno nebo třeba datum narození. Fantazii se meze nekladou a vaše osobní věnování zaručí, že obdarovaný dostane jediný originál na světě.

Nabídku dárkových produktů najdete zde.

Česká mincovna
Loading...