Sběratelská etue na zlaté mince Cesta za svobodou

Sběratelská etue na zlaté mince Cesta za svobodou

Stav skladu
Skladem
Emisní náklad
150 ks
Cena
790 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Cesta za svobodou

Psal se rok 1989 a ve vzduchu byla cítit změna. Začalo to nenápadně, ale protesty v Československu nabíraly na obrátkách a jejich intenzita překvapila vládnoucí politiky, opozici i širokou veřejnost. Komunistický režim odpověděl hrubou silou, ale tentokrát bylo něco jinak – lidé se konečně přestali bát. Přestože si to strůjci totality neuvědomovali, jejich dny byly sečteny.

Čtyřdílná minisérie zlatých pamětních mincí České mincovny, která vychází u příležitosti 30. výročí revolučního roku 1989, připomíná stěžejní události a klíčové osobnosti československé cesty za svobodou:

  • První mince je věnována takzvanému „Palachovu týdnu“ – pietnímu aktu naplánovanému k výročí sebeupálení Jana Palacha, který se změnil v mohutný, sedm dní trvající projev občanského odporu.
  • Druhá mince vzdává hold „básníkovi s kytarou“ Karlu Krylovi – nejvýraznějšímu představiteli protikomunistického protestsongu, v jehož písních nechyběla satira ani melancholie.
  • Třetí mince je věnována manifestu Václava Havla s názvem „Několik vět“, který svým věcným a neútočným textem poprvé prolomil bariéru mezi disentem a širokou veřejností.
  • Čtvrtá mince připomíná „sametovou revoluci“ – překotný sled událostí, které vedly k definitivnímu pádu železné opony a umožnily občanům Československa svobodně se rozhodovat.

Kompletní minisérii si můžete uložit do této elegantní sběratelské etue vyrobené z tmavého dřeva. Její víčko zdobí rytina v podobě řetězu symbolizujícího útlak a nesvobodu. Naději na změnu představuje jeden roztržený článek.

Poznámka: Součástí sběratelské etue není certifikát pravosti – ten je dodáván ke každé minci zvlášť.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
E-138V4-2760-03
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Ryzost
0 / 1000
Váha
176 g
Balení
Dřevěná etue tmavé dřevo
Česká mincovna
Loading...