Sběratelská etue na zlaté mince Převratné osmičky našich dějin

Sběratelská etue na zlaté mince Převratné osmičky našich dějin

Stav skladu
Vyprodáno
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Převratné osmičky našich dějin

Osudy národů Čechů a Slováků nebyly nikdy jednoduché, ale 20. století pro nás bylo přímo bouřlivé. Vybojovali jsme si svůj vlastní stát, jen abychom o něj vzápětí přišli, a kdykoli jsme získali alespoň zdání svobody, objevil se někdo, kdo se nám ji snažil vzít. Přesto jsme vytrvali.

Pozoruhodné je, že ty nejdůležitější letopočty, které formovaly dějiny Československa (a v širším kontextu dokonce celého kontinentu), končí osmičkou, a v roce 2018 si tak připomínáme jejich kulatá výročí:
 

  • Vznik Československa 1918 – 100. výročí (konec první světové války, rozbití monarchie, založení nezávislého státu Čechů a Slováků)
  • Mnichovská dohoda 1938 – 80. výročí (zrada spojenců, okleštění Československa, předzvěst druhé světové války)
  • Vítězný únor 1948 – 70. výročí (komunistický převrat, nástup totality, připojení k sovětskému mocenskému bloku)
  • Pražské jaro 1968 – 50. výročí (období liberalizace, naděje na socialismus s lidskou tváří, invaze vojsk Varšavské smlouvy)
     

V minisérii čtyř zlatých mincí České mincovny „Převratné osmičky“ jsou tyto zlomové události vyjádřeny prostřednictvím proměn dvouocasého českého lva, který je symbolem síly, odvahy a nezlomnosti. Kompletní sbírka vám unikátním způsobem přiblíží pohnutou minulost našeho národa za posledních 100 let a uložit si ji můžete do této sběratelské etue. Je vyrobena ze dřeva, víčko zdobí tematická grafika a uvnitř najdete ilustrovanou přílohu.
 

Specifikace

Číslo
E-138V4-2760-02
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
176 g
Balení
Dřevěná etue tmavé dřevo
Česká mincovna
Loading...