Sběratelská etue na zlaté mince Převratné osmičky našich dějin

Sběratelská etue na zlaté mince Převratné osmičky našich dějin

Stav skladu
Vyprodáno

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Převratné osmičky našich dějin

Osudy národů Čechů a Slováků nebyly nikdy jednoduché, ale 20. století pro nás bylo přímo bouřlivé. Vybojovali jsme si svůj vlastní stát, jen abychom o něj vzápětí přišli, a kdykoli jsme získali alespoň zdání svobody, objevil se někdo, kdo se nám ji snažil vzít. Přesto jsme vytrvali.

Pozoruhodné je, že ty nejdůležitější letopočty, které formovaly dějiny Československa (a v širším kontextu dokonce celého kontinentu), končí osmičkou, a v roce 2018 si tak připomínáme jejich kulatá výročí:
 

  • Vznik Československa 1918 – 100. výročí (konec první světové války, rozbití monarchie, založení nezávislého státu Čechů a Slováků)
  • Mnichovská dohoda 1938 – 80. výročí (zrada spojenců, okleštění Československa, předzvěst druhé světové války)
  • Vítězný únor 1948 – 70. výročí (komunistický převrat, nástup totality, připojení k sovětskému mocenskému bloku)
  • Pražské jaro 1968 – 50. výročí (období liberalizace, naděje na socialismus s lidskou tváří, invaze vojsk Varšavské smlouvy)
     

V minisérii čtyř zlatých mincí České mincovny „Převratné osmičky“ jsou tyto zlomové události vyjádřeny prostřednictvím proměn dvouocasého českého lva, který je symbolem síly, odvahy a nezlomnosti. Kompletní sbírka vám unikátním způsobem přiblíží pohnutou minulost našeho národa za posledních 100 let a uložit si ji můžete do této sběratelské etue. Je vyrobena ze dřeva, víčko zdobí tematická grafika a uvnitř najdete ilustrovanou přílohu.
 

Specifikace

Číslo
E-138V4-2760-02
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
176 g
Balení
Dřevěná etue tmavé dřevo
Česká mincovna
Loading...