Sběratelská etue Válečný rok 1939

Sběratelská etue Válečný rok 1939

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2021
Emisní náklad
150 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Válečný rok 1939

Druhá světová válka zasáhla prakticky každý kout planety a stala se největším a nejničivějším konfliktem v dějinách lidstva. Byla vedena v měřítku, jaké si do té doby nikdo nedovedl ani představit, a není proto divu, že nás její příběhy nepřestávají fascinovat. Jak to v roce 1939 všechno začalo? O tom vypráví čtyřdílná minisérie zlatých mincí z volného cyklu Válečný rok.

První mince připomíná zřízení protektorátu Čechy a Morava, které se stalo předehrou konfliktu, jenž vypukl o několik měsíců později. Druhá mince je věnována boji o Polsko – konkrétně bitvě o poloostrov Westerplatte, která byla prvním střetnutím druhé světové války. Třetí mince připomíná zimní válku mezi Sovětským svazem a Finskem, jež byla dalším projevem nepřátelských vášní, které měly v následujících letech zachvátit celý svět. Závěrečná mince je věnována bitvě u ústí Río de La Plata – první námořní bitvě druhé světové války mezi Třetí říší a Velkou Británií.

Kompletní sbírku válečných mincí si můžete tradičně uložit do této stylové sběratelské etue. Je vyrobena z plechu – stejně jako většina boxů používaných za druhé světové války. Do kovových pouzder se před nástupem éry plastů ukládalo v armádě téměř vše – od lékárniček po kulometné nábojové pásy.

Ilustrace na víčku krabičky nese siluety polských hulánů – druhá světová válka byla totiž posledním konfliktem, do kterého ještě zasáhla koňská jízda. Válečný výjev je doplněn výročním letopočtem 1939 a značkou České mincovny.

Polské armádě je věnován také certifikát, který je součástí krabičky.

Specifikace

Číslo
E-1711V4-2425-03-SE
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Balení
Plechová etue
Česká mincovna
Loading...