Sběratelská etue Válečný rok 1942

Cena (včetně DPH)
190 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
E-1711V4-2001
Sběratelská série


Válečný rok 1942

V roce 2017 připravila Česká mincovna třetí příspěvek do volného cyklu Válečný rok. U příležitosti 75. výročí zlomových událostí roku 1942 tak již tradičně vychází nejen čtveřice zlatých mincí, ale také sběratelská etue, kam si je můžete uložit.

Tichomořská bitva u Midway, které poprvé v dějinách dominovaly letadlové lodě; pouštní boje o egyptský El Alamein, v nichž Spojenci zahnali vojska Osy na ústup; tajuplný projekt Manhattan, jehož cílem bylo stvořit zbraň, která jednou provždy ukončí všechny války; a bitva u Stalingradu, matka všech bitev, která zvrátila průběh celé druhé světové války. To jsou příběhy, které mají své místo v tematické krabičce.

Je vyrobena z plechu – stejně jako většina boxů používaných za druhé světové války. Do kovových pouzder se před nástupem éry plastů ukládalo v armádě téměř vše – od lékárniček po kulometné nábojové pásy.

Ilustrace na krabičce vyobrazuje siluety námořních dělostřelců při tichomořském tažení. Muži nabíjející děla byli totiž častým motivem náborových a propagandistických plakátů námořnictva Spojených států.

Válečný výjev je doplněn výročním letopočtem 1942 a značkou České mincovny.

Váha
106 g
Ryzost
0 / 1000
Číslo
E-1711V4-2001
Emisní náklad
Nelimitováno
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne