Sběratelská etue Válečný rok 1943

Sběratelská etue Válečný rok 1943

Stav skladu
Vyprodáno
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Válečný rok 1943

V roce 2018 vydává Česká mincovna již čtvrtý přírůstek do volného cyklu Válečný rok. Tentokrát minisérie čtyř zlatých mincí připomíná 75. výročí zlomových událostí roku 1943. Zároveň vychází tato sběratelská etue, která mince stylově uloží.

Bitva o tichomořský ostrov Guadalcanal, která byla první ofenzivou Spojenců proti japonskému císařství; tragické povstání ve varšavském ghettu, které se stalo symbolem židovské hrdosti a odvahy; bitva na východní frontě u Kurska, která se stala největším tankovým střetnutím všech dob; a invaze na Sicílii, která byla klíčem k dobytí fašistické Itálie. To jsou příběhy, které mají své místo v tematické krabičce.

Je vyrobena z plechu – stejně jako většina boxů používaných za druhé světové války. Do kovových pouzder se před nástupem éry plastů ukládalo v armádě téměř vše – od lékárniček po kulometné nábojové pásy.

Ilustrace na víčku krabičky nese siluety sovětských vojáků na východní frontě – je inspirovaná propagandistickými plakáty, které vyobrazují rudoarmějce v hrdinných pózách. Voják vlevo třímá nad hlavou legendární samopal Špagin, zatímco odstřelovačka po jeho boku hledí skrz puškohled smrtící opakovačky Mosin-Nagant. Válečný výjev je doplněn výročním letopočtem 1943 a značkou České mincovny.

Certifikát, který je součástí krabičky, je pak věnován americkému vojákovi, který se prodírá tichomořskou džunglí.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
E-1711V4-2425
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
106 g
Balení
Plechová etue
Česká mincovna
Loading...