Sběratelská etue Válečný rok 1944

Sběratelská etue Válečný rok 1944

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
únor 2019
Emisní náklad
150 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Válečný rok 1944

Roku 1944, před 75 lety, zahájili Spojenci největší ofenzivu, jakou kdy svět spatřil. Jejich cíl byl jednoduchý, ale ne snadný – pomoci Sovětskému svazu v boji a osvobodit Evropu od nacistické tyranie.

Ještě předtím, než zaútočili ve Francii, pokračovali Spojenci v tažení na jihu a svedli památnou bitvu o ruiny italského kláštera Monte Cassino. Legendární obojživelnou invazí do Normandie s krycím názvem Operace Overlord pak otevřeli novou frontu a přinutili nepřítele rozdělit síly mezi východ a západ Evropy. Ve snaze uspíšit vítězství připravili monumentální výsadkovou operaci, jejíž jméno Market Garden dodnes připomíná, že německá armáda nebyla v roce 1944 zdaleka poražena. Spojenci nezaháleli ani v Pacifiku a s japonským námořnictvem svedli velkolepou bitvu v Leytském zálivu, kde císařští letci kamikaze dokázali, že hodlají bojovat do posledního dechu.

Čtveřici příběhů, které se v roce 2019 objevují na zlatých mincích České mincovny z minisérie Válečný rok 1944, si můžete tradičně uložit do této stylové sběratelské etue. Je vyrobena z plechu – stejně jako většina boxů používaných za druhé světové války. Do kovových pouzder se před nástupem éry plastů ukládalo v armádě téměř vše – od lékárniček po kulometné nábojové pásy.

Ilustrace na víčku krabičky nese siluety amerických Rangers útočících na pláže v Normandii s ikonickými zbraněmi Garand, Thompson a BAR. Válečný výjev je doplněn výročním letopočtem 1944 a značkou České mincovny.

Certifikát, který je součástí krabičky, je pak věnován spojeneckým výsadkářům, kteří sehráli klíčovou úlohu v operacích Overlord i Market Garden.
 

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
E-1711V4-2425-01
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Ryzost
0 / 1000
Váha
106 g
Balení
Plechová etue
Česká mincovna
Loading...