Sběratelská plechová etue Konec 2. sv. války

Sběratelská plechová etue Konec 2. sv. války

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
květen 2020
Emisní náklad
150 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Konec 2.světové války

Jen těžko si dnes dokážeme představit veselí, jaké vypuklo v roce 1945 – před 75 lety –, když skončila druhá světová válka. Vojáci i civilisté si mohli po šesti letech utrpení konečně oddechnout a svět začal slavit. Nic však nemohlo zakrýt fakt, že o život přišlo více než 60 000 000 lidí. Jizvy, které největší válka všech dob zanechala na tělech a duších jednotlivců i celých národů, jsou patrné dodnes.

Druhá světová válka ve skutečnosti skončila dvakrát. V Evropě slavíme datum 8. května 1945, kdy po dobytí Berlína, smrti Adolfa Hitlera a porážce zbývajících německých ozbrojených sil vstoupila v platnost bezpodmínečná kapitulace Třetí říše. Toto datum – takzvaný V-E Day – je motivem první pamětní mince České mincovny z dvoudílné minisérie. Druhá ražba ze zlata pak připomíná vítězství Spojenců a konec války v Tichomoří, ke kterému došlo po svržení atomových bomb na města Hirošimu a Nagasaki. Den japonské kapitulace, která byla oficiálně podepsána 2. září 1945, je známý jako V-J Day.

Dvojici mincí si můžete uložit do této plechové sběratelské etue, jejíž víčko zdobí siluety vítězných vojáků – Sověta a Američana – doplněné letopočtem 1945.

Poznámka: Součástí sběratelské etue není certifikát pravosti – ten je dodáván ke každé minci zvlášť.

Specifikace

Číslo
E-1711-9560-01-SE
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Ostatní
Ryzost
0 / 1000
Česká mincovna
Loading...