1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince …
Zpět

Sběratelská plechová etue na čtyři stříbrné mince Fantastický svět Julese Verna

Orientační cena (včetně DPH)
0 Kč
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
E-175V4-44001
Sběratelská série


Fantastický svět Julese Verna

Francouzský spisovatel Jules Verne se zapsal do dějin jako jeden z nejvýznamnějších autorů dobrodružných příběhů. Knihy, které bychom dnes mohli označit za takzvaný „steampunk“, jsou však mnohem více než pouhé zábavné čtení. Z jejich stránek vyzařuje láska k technologickým inovacím a vědeckému pokroku i důvěra ve schopnosti lidského pokolení.

Muž z 19. století uchvátil celý svět příběhy neobyčejných vynálezů – divů, které předběhly svou dobu. Přestože v současnosti již nejsou nedosažitelnou fikcí a nezřídka je považujeme za samozřejmost, rádi se do nezapomenutelného světa plného páry a neohrožených dobrodruhů vracíme. Také Česká mincovna se nechala unést spisovatelovou bezbřehou představivostí a připravila čtyřdílnou minisérii stříbrných mincí nazvanou „Fantastický svět Julese Verna“, se kterou se vypravíte na moře, do vzduchu, na souš i do vesmíru:

Všechny čtyři mince si můžete uložit do této stylové sběratelské krabičky, která je, jak jinak, vyrobena z plechu. Její víčko zdobí grafika vyvedená ve stylu starých vydání verneovek a uvnitř najdete výpravnou ilustrovanou přílohu.

Váha
88 g
Ryzost
0 / 1000
Provedení
OSTATNÍ
Číslo
E-175V4-44001
Emisní náklad
Nelimitováno
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne